V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tesco rozšíří sortiment ovoce o žluté maliny

Nově prodávaným artiklem v segmentu superpotravin budou žluté maliny

Nově prodávaným artiklem v segmentu superpotravin budou žluté maliny

Řetězec Tesco zvýšil počet druhů takzvaných superpotravin, které ve svých obchodech nabízí. „Budeme mít v nabídce netradiční žluté maliny z produkce společnosti Berry Servis z Břežan u Českého Brodu, která celou svou letošní produkci dodá v následujících týdnech na naše pulty,“ říká Ladislav Jaššo, nákupčí ovoce Teska. Košík žlutých malin o váze 125 g nabízí Tesco za za 37,90 Kč. Také Tesco si nechalo novinku podpořit průzkumem. Agentura Dunnhumby mu zjistila, že třetina Čechů ví, co za plodiny jsou superpotraviny a kterými tuzemskými plodinami je možno je nahradit. Přitom až polovina konzumentů exotické druhy takových plodin nekupuje a nahrazuje je dostupným ovocem s porovnatelnou výživovou hodnotou, jako jsou například maliny, angrešt, rybíz nebo ostružiny.

Snad to není jen náhodná letní bouřka, ale vypadá to, že se systematicky blýská na lepší časy. Superpotraviny nahrazují superslevy, a to za aktivní spoluúčasti českých farmářů. Jen tak dál!
Barbora Krásná (Blue Events)

Dobrá iniciativa, hlavně v tom, že dodavatelem – a doufám, že i pěstitelem – je česká firma. V posledních letech Tesco výrazně snižovalo sortiment a nabídku produktů. Na nepřehlédnutelné kroky konkurence musí nějak reagovat a doufám, že změn se uskuteční ještě víc.
Monika Hrubalová

Dík, ale já si je radši natrhám u maminky na zahrádce. Nějak mě trend superpotravin míjí, obzvlášť v supermarketech… Ale já jsem ještě z té generace, která ví, že maliny nerostou v chlaďáku supermarketu, ale jako malí jsme je likvidovali čerstvé přímo z keříků. Jo, a ty bílé byly fuč jako první.
Václav Loubek