V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tesco rozšiřuje prodej „křivého“ ovoce a zeleniny do dalších 11 prodejen

Balení nestandardní mrkve

Balení nestandardní mrkve

Nestandardní mrkev

Nestandardní mrkev

Balení nestandardní mrkve v přepravkách

Balení nestandardní mrkve v přepravkách

Očišťování mrkve

Očišťování mrkve

Obchodní řetězec Tesco pomáhá omezovat plýtvání potravin svým pilotním projektem Perfectly Imperfect. Prodej nestandardního ovoce a zeleniny za zvýhodněnou cenu je od poloviny dubna rozšířen do dalších 11 obchodů v Česku. Jen 3 měsíce od svého spuštění se počet obchodů navýšil z 12 na 23. 

Projekt umožnil neperfektní zeleninu zařadit do běžného prodeje. Ovoce a zelenina se totiž často vyhazuje z důvodu nesplnění požadovaných kritérií na váhu, tvar či velikost. Tyto produkty ale Tesco právě ve svém projektu přijímá od dodavatelů a jsou nabízeny se slevou kolem 20 %. Nabídka se bude měnit v závislosti na sezonnosti.

Zákazníci si mohou nestandardní ovoce a zeleninou koupit nově v těchto 11 obchodech Tesco: Praha Nový Smíchov, Praha Letňany, Praha Skalka, OD Národní Praha, Praha Zličín, OD Brno, Brno Královo Pole, Brno Bohunice, Kladno, Liberec Forum, Plzeň, ale i v těch obchodech, které ho nabízely doposud: Brno Heršpice, Praha Eden, Ostrava, Frýdek Místek, Děčín, Mělník, Havířov, Karlovy Vary, Rychnov nad Kněžnou, Sokolov, Vysoké Mýto a Český Krumlov.