V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Tesco uvádí vlastní časopis Tesco Loves Baby

Magazín cílený na rodiče vychází dvakrát ročně, tiskne 40.000 kusů, s Clubcard je za 1 Kč.

Monika Kraus

Monika Kraus, šéfredaktorka časopisu Tesco Loves Baby

Britský obchodní řetězec Tesco přivádí také na český trh vlastní magazín Tesco Loves Baby. Stejně se jmenují produkty Teska pro děti, magazín je věnovaný stávajícím i budoucím rodičům. Zájemci jej naleznou v dětských odděleních ve všech hypermarketech a obchodních domech Teska. Má 36 stran, tiskne se v nákladu kolem 40.000 kusů, bude vycházet dvakrát ročně. Běžná cena je 19,90 Kč (respektive 0,79 eura), s věrnostní kartou Clubcard je cena symbolickou 1 Kč (1 eurocent).

Titulní strana nového časopisu Tesco Loves Baby

Titulní strana nového časopisu Tesco Loves Baby

Magazín zároveň vychází na Slovensku, v Polsku, na Slovensku a Maďarsku. Část obsahu je vždy lokalizovaná pro danou zemi. Šéfredaktorkou tuzemské mutace je Monika Kraus. Kromě témat a rad ohledně rodičovství – těhotenství, výživa, péče o dítě a doplňky, vývoj dítěte, hry a hračky – přinese magazín tipy na nákupy.