V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tesco v hypermarketech zavádí posílání peněz skrze MoneyGram

Britský řetězec Tesco rozšířil nabídku služeb o zasílání a přijímání peněz ze nebo do zahraničí. Službu dostupnou i v Česku odstartoval řetězec ve spolupráci s firmou MoneyGram. Poplatek platí odesílatel, příjemce může peníze bez poplatku vybrat na výdejních místech MoneyGram, kterými jsou například v Praze hlavně sázkové kanceláře a směnárny. Posílat se dají peníze do výše 25.000 Kč. 

„Služba je nyní dostupná na všech našich hypermarketech Tesco,“ říká Lucie Hadaričová, manažerka finančních služeb řetězce Tesco. Peníze lze posílat z hypermarketů sítě, odesílatel musí příjemci sdělit referenční číslo, díky kterému si peníze vybere. Převod má trvat maximálně do 15 minut. Převod může být v českých korunách nebo v eurech (na Slovensku). Výplata prostředků opět jen v těchto měnách.

„Co se poplatku týká, záleží na destinaci, kam je peněžní obnos zasílán a na jeho výši. Začíná to na 200 Kč,“ uvedl Václav Koukolíček, tiskový mluvčí řetězce Tesco. Firma prý zavedením služby cílí  na turisty, kterými mohou být jak čeští občané na dovolených v zahraničí (i v rámci Česka a Slovenska), tak zahraniční klienti při návštěvě Česka. „Dále cílíme na klienty, kteří (i přechodně) pracují v Česku, ale i na studenty na krátkodobých i dlouhodobých studijních pobytech,“ uvádí Koukolíček. Služba podle něj nemá nic společného s finančním servisem, který v rámci své sítě Tesco také poskytuje.