Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Tesco zařadilo desítky novinek speciální výživy. I řízek, sekanou či falafel

Obchodní řetězec Tesco rozšiřuje svůj sortiment zdravé výživy. Momentálně ve svých prodejnách po celém Česku nabízí na šedesát novinek, celkem v segmentu pak 1.026 produktů. Většinu nabízí k nákupu na webu, prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line. Největší zájem zaznamenává o sójová, kokosová a bio mléka, sójové dezerty a nápoje v prášku, tofu, pomazánky, javorový sirup, rýžové chlebíčky. Tesco má mimo jiné vlastní značky speciální výživy Tesco Free from (produkty bez laktózy, lepku a cukru) a Tesco Organic (produkty v certifikované bio kvalitě).

„Oproti loňskému roku Tesco zaznamenalo více než 20% nárůst zájmu o tyto produkty, a to především o racio a bezlepkové, bezlaktozové, vegetariánské a veganské produkty,“ uvádí firma. Zájem o zdravé stravování u Čechů není podle Teska jen záležitostí povánoční, ale celého roku.

Co je nového

Sortiment trvanlivých produktů speciální výživy tvoří 810 produktů včetně 40 nových položek. „Snažíme se podporovat české dodavatele, proto jsme celý rok pracovali na vývoji  produktů speciální výživy právě s lokálními dodavateli. Zákazníci se tak mohou od ledna  těšit z různých druhů nových bezlepkových pečících směsí, bio mouk, bio tyčinek a organických čajů vlastní značky. V nabídce jsou i nové sójové kostky a nudle,” přiblížil Peter Siwiec, manažer nákupu speciální výživy trvanlivých potravin. Kromě toho Tesco představuje 21 Tesco Free from položek bez lepku od anglických dodavatelů.

Čerstvé a mražené potraviny speciální výživy čítají více než 200 položek, a to bezlepkové pečivo, mléčné výrobky se sníženým obsahem laktózy, racio a bio.   Zákazníci mají k dispozici 17 nových položek, z čehož 8 nových druhů bezlepkového pečiva je v nabídce už od prosince. „Zákazníci si u nás mohou koupit bezlepkové chlebíky, muffiny, čokoládový brownie, toastový chléb a hamburgerovou žemli,” vyjmenovává Veronika Jandová, manažerka nákupu speciální výživy čerstvých potravin, „od ledna představujeme vegetariánskou řadu hotových jídel - řízek, karbanátek, klobásy bratwurst, falafel a sekanou.“ V průběhu ledna bude sortiment doplněn od další novinky - stoprocentně rostlinný makový dezert s vanilkovou nebo kakaovou příchutí zcela bez éček nebo vanilkový a čokoládový puding bez přidaného cukru s vysokým obsahem proteinu.