Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Tesco zkracuje splatnost faktur pro malé dodavatele na 14 dní

Britský obchodní řetězec Tesco bude malým dodavatelům proplácet faktury dřív než dosud, splatnost faktur nově pouze 14 dní, a to počínaje letošním 1. říjnem. Řekl to produktový ředitel Teska pro střední Evropu Jamie Walker na dodavatelské konferenci v Krakově. Změna se vztahuje na všechny dodavatele pro Tesco ve střední Evropě, kteří dodávají až do výše 25.000 liber (zhruba 800.000 Kč) ročního obratu. Týkat se to má víc než 1.000 dodavatelů v Evropě, z toho přes 220 v Česku.

Tesco také zavede jednotné podmínky pro všechny střední a velké dodavatele. Doba splatnosti bude 30 dní u čerstvých a trvanlivých potravin, nejvýš 45 dní u dodavatelů nepotravinového zboží a 60 dní pro dodavatele spotřebního zboží.

Tesco také zavádí speciální telefonní Linku pomoci pro dodavatele, nejdřív v Polsku, pak v dalších zemích. Slibuje na ní “vyřešit jakýkoliv požadavek týkající se práce dodavatelů pro Tesco do 48 hodin”.