Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Tesco zvýšilo tržby o 4 %, je v zisku. Letos chce prodat další pozemky

Česká divize britského řetězce Tesco zvýšila v hospodářském období 2015/2016 své tržby na zhruba 44 miliardy Kč, což je nárůst 4,4% oproti předchozímu období, kdy utržila 42 miliard Kč. Řetězec také prolomil ztrátu z minulého období a dosáhl zisku ve výši 3,3 miliardy Kč. Ztráta v období 2014/2015 se pohybovala ve výši 3,9 miliardy Kč. Informace pocházejí z výroční zprávy Teska.

V loňském hospodářském roce se Tesco zbavilo svého obchodního domu v pražských Letňanech, který za neupřesněnou miliardovou částku přešel do rukou německého fondu Union Institutional Investment. Podle informací iHned.cz Tesco loni prodalo také nákupní centrum Forum v Liberci, jež koupila za 2,2 miliardy Kč společnost Rockcastle, zaměřená na maloobchodní nemovitosti. K prodeji na letošní rok chystá britský řetězec v Česku své pozemky a nákupní centra v pražském Šeberově, v Brně, v Plzni, v Hradci Králové nebo v Pardubicích.

V Česku má Tesco více než 200 obchodů, patří mezi ně i menší prodejní plochy nazvané Tesco Express. Loni řetězec přistoupil k obměně sortimentu, z nabídky vylistoval 20 % položek čajů a kávy. Naopak rozšiřuje sortiment zdravé výživy o 60 položek, týká se to především vlastní privátní značky Tesco Free from a Tesco Organic.