Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Textový přenos z hudební akce: Daniel Landa v Ostravě, první koncert turné Vozová hradba 2011

Dá se textem přenést hudba? Přímo z ostravské ČEZ Arény se o to pokusili Marek Prchal a Ondřej Aust.

Online reportáže Médiář, mám dojem, umí. Reportovali jsme pro vás z tiskovek televizí, ze společenských akcí i z událostí, které zásadním způsobem mění život celé společnosti.

Každá online reportáž je experimentem. Teď jsme zkusili, co jsme ještě nedělali: zprostředkovat pouhým textem zážitek z hudební akce. Konkrétně ze zahájení turné Daniela Landy Vozová hradba - proběhla ve čtvrtek 3. listopadu od 20 hodin v Ostravě. Vybrali jsme si právě Landovu tvorbu, protože od počátku 90. let zasahuje nejširší vrstvy české společnosti.

Landa je fenomén. Každý na něj má názor a neváhá ho říct. Na jeho koncerty chodí celé rodiny, což svědčí o tom, jak hluboko zakořenil v naší kultuře.

Landa je i médium. Lidé mu naslouchají a jeho cílová skupina je komplexnější, než jakéhokoliv jiného média v naší zemi.

Landa je naše minulost. Každý z nás má zážitek, ať už s jeho hudbou, kusem skladby. Zpracovává historická témata, ať už jde o rok 1938, nebo pohlédneme-li hloub do historie českých zemí.

Jeho filmové a divadelní opusy ponecháváme stranou. Zajímá nás písnička. Hudba. Atmosféra. Landa skladatel, zpěvák. A jeho posluchači.

*

Online proběhl, děkujeme za pozornost, děkujeme za diskusi. Níže si můžete přečíst záznam.

Dva ohlasy za všechny

David Grudl o přenosu z Landova koncertu

Vít Prchal o přenosu z Landova koncertu