Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Těžkej Pokondr: na Frekvenci 1 končíme s říjnem

Moderátorské duo Těžkej Pokondr na rádiu Frekvenci 1 definitivně končí k 31. říjnu, dohodli se tak s manažerem společnosti Lagardere, která stanici provozuje, Luborem Zoufaleminformoval o tom Roman Ondráček, polovina dua. Rozhodnutí odejít nastalo po sporech s ředitelem rádia Miroslavem Škodou, které údajně trvaly delší dobu. Týkaly se skladby hostů. Ondráčkovi a Miloši Pokornému také vadilo, že se rozhovory musejí předtáčet, že se nevysílají živě.

Vedení rádia upozorňuje, že věc ještě není zcela vypořádána. „Frekvence 1 se s pány, Milošem Pokorným a Romanem Ondráčkem, domluvila na postupu, jak by mohlo k ukončení spolupráce dojít. Nicméně zatím dohoda stále není právně uzavřena, jakmile k tomuto aktu dojde, vydá stanice oficiální tiskové prohlášení,“ uvedla mluvčí Lagardere Zuzana Nevoralová.