Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Těžkej Pokondr: na Frekvenci 1 končíme s říjnem

Moderátorské duo Těžkej Pokondr na rádiu Frekvenci 1 definitivně končí k 31. říjnu, dohodli se tak s manažerem společnosti Lagardere, která stanici provozuje, Luborem Zoufaleminformoval o tom Roman Ondráček, polovina dua. Rozhodnutí odejít nastalo po sporech s ředitelem rádia Miroslavem Škodou, které údajně trvaly delší dobu. Týkaly se skladby hostů. Ondráčkovi a Miloši Pokornému také vadilo, že se rozhovory musejí předtáčet, že se nevysílají živě.

Vedení rádia upozorňuje, že věc ještě není zcela vypořádána. „Frekvence 1 se s pány, Milošem Pokorným a Romanem Ondráčkem, domluvila na postupu, jak by mohlo k ukončení spolupráce dojít. Nicméně zatím dohoda stále není právně uzavřena, jakmile k tomuto aktu dojde, vydá stanice oficiální tiskové prohlášení,“ uvedla mluvčí Lagardere Zuzana Nevoralová.