The Economist je v iPhonu i iPadu, jde si ho pustit i jako zvuk

Digitální verze respektovaného britského týdeníku pro telefony iPhone a čtečky iPad se od podobných liší možností přehrát si všechny texty ve zvuku.

Anglicky psaný týdeník The Economist nabízí oficiálně ode dneška svou verzi pro telefony iPhone a čtečky iPad. Co tyto digitální verze odlišuje, je možnost přehrát si celý textový obsah ve zvuku.

Aplikace pro oba přístroje jsou zdarma, ten, kdo nezaplatí, má ale jen omezený přístup k takzvaným Editor’s Highlights. Zřízení digitálního předplatné stojí 2800 korun na rok, 740 korun na čtvrt roku (částky v českých korunách takto přesně udává The Economist). Předplatitelé tištěné verze mají tu digitální v ceně, připlácet nemusejí.

Časopis vycházející v sobotu slibuje publikovat plnou digitální verzi dřív, vždy ve čtvrtek večer.

Jak Médiáři v květnu na varšavské konferenci InternetCEE řekl Sam Kumar, digital advertising manager britské divize Economist Online, po uvedení aplikací pro přístroje Apple se chystá podobná služba pro Android, prostředí podporované Googlem.

Kumar v květnu také řekl, že The Economist možná uvede i aplikace pro mobilní komunikátory BlackBerry, užívané hlavně manažery, nebylo to ale jisté. Uživatelům BlackBerry měla podle něj stačit mobilní verze webu Economistu.

Respektovaný týdeník, který poprvé vyšel v roce 1843, se pro elektronické čtečky zařídil už loni, kdy svůj obsah nabídl na přenosném zařízení Kindle od amerického Amazonu.

Sdílejte