Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Thomson Reuters urychlí úspory, propustí dalších 3.000 lidí

Ústředí Thomson Reuters na newyorském Times Square. Foto: Profimedia.cz

Ústředí Thomson Reuters na newyorském Times Square. Foto: Profimedia.cz

Zpravodajská firma Thomson Reuters urychlí plán úspor a zruší zhruba 3.000 pracovních míst. Výsledkem toho budou mimořádné náklady 350 milionů dolarů. Na počátku letoška firma zaúčtovala mimořádné náklady 100 milionů dolarů kvůli zrušení 1.000 pracovních míst.

Včetně obou kol letošního propouštění, snížení počtu pracovních míst prostřednictvím prodeje majetku a přirozeného úbytku by se celkový počet zaměstnanců firmy měl snížit o 9 %.

Firmu přitom k úsporným krokům nenutí špatné hospodaření. Ve třetím čtvrtletí ji tržby (bez započtení vlivu změn směnných kurzů) stouply o 2 % na 3,07 miliardy dolarů a provozní zisk vzrostl o 3 % na 548 milionů amerických dolarů (10,3 miliardy Kč). Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek činil 48 centů, tedy stejně jako loni.

K růstu přispěla hlavně divize daní, účetnictví a práva. V divizi financí a rizik, která poskytuje informace bankám a finančním institucím, se firmě podařilo poprvé od roku 2011 vykázat pozitivní čistý prodej. To znamená, že prodej nových produktů byl vyšší než rušení. To je dobrá zpráva pro budoucí růst příjmů.