Thomson Reuters zruší 12 % pracovních míst

  • ČTK
  • 05. 12. 2018 00:00
Thomson Reuters. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Agenturu Thomson Reuters z většiny vlastní kanadská rodina Thomsonů. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Zpravodajská a informační agentura Thomson Reuters hodlá během příštích dvou let v rámci plánu posílení podnikání a poklesu nákladů snížit počet svých pracovních sil o 12 %. To znamená, že z výplatní listiny škrtne 3.200 jmen. Společnost to v úterý oznámila během takzvaného investorského dne, na němž zveřejňuje hlavní rysy budoucí strategie.

V rámci modernizace společnost do roku 2020 hodlá snížit počet zastoupení po celém světě o 30 % na 133 lokalit, roční tržby zvyšovat o 3,5 až 4,5 % ročně (s vyloučením vlivu akvizic) a kapitálové výdaje snížit na 7 až 8 % příjmů ze současných 10 %.

Thomson Reuters v říjnu dokončil prodej 55% podílu ve své divizi Financial & Risk soukromé kapitálové společnosti Blackstone Group. Tato nyní už samostatně fungující firma Refinitiv má podle smlouvy hodnotu 20 miliard dolarů (asi 454 miliard Kč).

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační agentura Thomson dokončila převzetí britské tiskové agentury Reuters. Více než 63% podíl ve firmě drží kanadská rodina Thomsonových, a to prostřednictvím společnosti Woodbridge. S akciemi Thomson Reuters se obchoduje na burzách v New Yorku a Torontu. Hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou firmy Bloomberg a Dow Jones.