Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Tiscali spouští Booom.cz o hraní a youtuberech

V čele týmů tvůrců nového obsahového webu stojí herní novinářka Alžběta Trojanová.

Alžběta Trojanová

Alžběta Trojanová

Internetové vydavatelství Tiscali Media uvádí nový zábavní web o videohrách, youtuberech, internetu, technologiích, hudbě a seriálech Booom.cz. Za projektem stojí známá herní novinářka a moderátorka Alžběta Trojanová, klíčová je pro redakci spolupráce se známými youtubery v čele s Jiřím Králem.

Booom.cz se doplňuje se zavedeným webem Games.cz a časopisem Level téhož vydavatele. „Ale nepřekrývá jejich obsah. Míří spíše na aktivní uživatele herní blogosféry a my si od projektu slibujeme rozšíření zásahu mladších cílových skupin, které ze své mediální konzumace vypustily offline média, zejména televize,“ uvedl šéf Tiscali Media Michal Kubík.

„V krátké době po spuštění očekáváme návštěvnost kolem 100.000 unikátních uživatelů za měsíc,“ prohlásil Martin Bach, obsahový šéf Tiscali Media. „Náš optimismus vychází z nesporných úspěchů zahraničních serverů jako je Kotaku.com nebo GamesRadar.com, které byly jakýmsi předobrazem našeho úsilí.“