Tiskovou mluvčí ČT je Michaela Fričová, bývalá mluvčí Novy

Michaela Fričová. Foto: ČT

Michaela Fričová. Foto: ČT

Na pozici tiskové mluvčí České televize přichází oficiálně se začátkem ledna Michaela Fričová, která střídá ve funkci Ladislava Štichu. Ten formálně odchází až na konci ledna. Fričová zastávala tutéž funkci v TV Nova v době, kdy jí šéfoval nynější generální ředitel ČT Petr Dvořák.

„Jsem velmi rád, že můžeme navázat na naši předchozí spolupráci v oblasti televizního vysílání a pevně věřím, že se nám s novým týmem komunikace podaří posílit u diváků a veřejnosti vnímání České televize jako důležité a respektované veřejné instituce, která je zároveň moderní, otevřenou a fungující společností,“ komentoval šéf ČT.

Od 1. ledna 2012 vznikl nový útvar Vnější a vnitřní komunikace, pod který bude spadat komunikace s novináři a odbornou veřejností, vnitřní komunikace, ale také Divácké centrum a charitativní činnost České televize. Tento útvar řídí Daniela Němcová, která přichází z pozice ředitelky Komunikace Českých aerolinií.

Michaela Fričová působila před nástupem do televize Nova, kde vedla tiskové oddělení a reprezentovala společnost z pozice tiskové mluvčí, pracovala jako novinářka. V odborném týdeníku Marketing & Media se věnovala tématům z oblasti audiovizuálních médií, předtím pracovala jako redaktorka časopisu Týden.

Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity v Praze a na University of Glamorgan ve Velké Británii.

Sdílejte