V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tittelbach a Hemala se vracejí na obrazovku

Někdejší tvář sportovního zpravodajství Novy bude uvádět nový magazín zpráv Barrandova. Populární hlasatel Alexandr Hemala má na Barrandově moderovat počasí.

Václav Tittelbach. Repro: TV Barrandov

Václav Tittelbach. Repro: TV Barrandov

Televize Barrandov opět sáhla po tvářích, které zpopularizovaly konkurenční stanice. Někdejší moderátor a komentátor sportu na Nově Václav Tittelbach bude jedním z moderátorů magazínu Exploziv krimi, populární hlasatel z České televize Alexandr Hemala má být jedním ze tří, kdo budou provázet denní relací Nejlepší počasí. Oba zmiňované pořady uvádí televize Barrandov jako novinky v rámci svého letního programového schématu.

Počínaje pondělím 4. července rozšíří Barrandov svůj večerní zpravodajský blok. V Našich zprávách, které chodí od 18.30, přibude rubrika Pomáháme, založené na skutečných příbězích vybraných diváků. V 18.55 bude navazovat zmíněný nový magazín Exploziv krimi, přinášet má zvěsti o zločinech i menších či kuriózních dramatech. Tittelbach bude pořad uvádět s Petrem Převrátilem, moderátorem zpráv Barrandova. Existující magazín Exploziv se odsune do času 19.20. A v 19.55 bude mít místo zmíněná každodenní předpověď Nejlepší počasí, v níž bude Hemala vidět střídavě s Michaelou Dolinovou a Štěpánkou Duchkovou. Dolinová je známá hlavně z obrazovky Novy, Duchková zase z Primy. Blok před večerním programem pak každý všední den a o nedělích ve 20.00 doplní Nejlepší horoskopy, v sobotu pak bulvární magazín Paparazzi (uvádí Lucie Šprinclová).

Barrandov chystá na léto i další premiéry. Od 5. července nasadí na úterky a čtvrtky od 20.15 soutěž ve vaření Kolotoč v kuchyni, s moderátorem Radkem Kuchařem. Na pátek 15. července večer Barrandov nachystal premiéru pilotního dílu seriálu o soudní znalkyni psychiatrie Doktorka Kellerová, v hlavní roli s Kateřinou Brožovou. Budou se vysílat i premiérové díly zahraničních romantických seriálů Pomsta nebo láska a Julie a Nikolas. Středeční večery od 20.15 budou patřit italským komediím s Budem Spencerem a Terrence Hillem

Tittelbach, který v roce 2012 odešel po devatenácti letech z Novy, se měl na Barrandově objevit už v roce 2014, ale z jeho angažmá v politické diskusi Týden v ringu nakonec sešlo. Tittelbach byl pak prezentován jako manažer ve skupině Médea majitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa, konkrétně jako ředitel firmy Médea Sport. Rok předtím, v září 2013, jej jako lídra zlínské kandidátky představovalo hnutí ANO Andreje Babiše, ani tuto roli Tittelbach nakonec nehrál.

Alexandr Hemala v nové kampani počítačové hry Doom

Alexandr Hemala v nové kampani počítačové hry Doom

Alexandr Hemala naposledy upoutal jako tvář tuzemské reklamy na nový díl legendární počítačové hry Doom. Jeho popularity hlasatele využívají také v rádiu či v kině Aero, pro které namluvil vítací sekvenci pouštěnou před projekcemi.