V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tlustý, Ton, Koreis a Málek experty v O2 TV Sport

Hokejová redakce O2 TV Sport: zleva Tomáš Zetek, Jiří Tlustý, Libor Basík, Jakub Koreis, Richard Tesař, Tereza Kubíčková, Jan Homolka, Roman Málek, Jan Velart, Petr Ton. Foto: O2

Hokejová redakce O2 TV Sport: zleva Tomáš Zetek, Jiří Tlustý, Libor Basík, Jakub Koreis, Richard Tesař, Tereza Kubíčková, Jan Homolka, Roman Málek, Jan Velart, Petr Ton. Foto: O2

Bývalí hokejoví útočníci Jiří Tlustý, Petr Ton a Jakub Koreis a brankář Roman Málek budou působit nově v roli expertů při televizních přenosech. Svými názory doplní komentování duelů hokejové extraligy na placené stanici O2 TV Sport. Ta od nové sezony získala práva na domácí nejvyšší soutěž a bude se dělit a vysílání s Českou televizí.

Jiří Tlustý na pondělní tiskové konferenci. Foto: O2

Jiří Tlustý na pondělní tiskové konferenci. Foto: O2

Vystupování expertů na O2 TV Sport by podle Tlustého mělo být uvolněnější. „Pro nás to bude jednodušší, abychom byli sami sebou. Chci být při hodnocení pozitivní. Kritika na hráče není to nejlepší. Není to na ledě jednoduché. V televizi to je jednodušší, člověk si to zastaví, přepne, přetočí. Hráč jedná v rychlosti. Když ale uvidím chybu, kterou jsem dělal i já, tak to okomentuju, ale negativní nebudu,“ uvedl hokejista.

Komentátory hokejových přenosů na O2 TV Sport budou Jan Homolka, Tomáš Zetek, Libor Basík a Jan Velart, reportéry Tereza Kubíčková a Richard Tesař. „Redakci pečlivě skládal Honza Homolka, který vsadil především na týmové pojetí. Kluci mají za sebou tisíce odkomentovaných přenosů, prošli Eurosportem, Nova Sportem, působili na Sport TV,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport. „Na každý duel vypravíme pětičlenný tým - dva komentátory, moderátora přenosu, experta a reportéra. Všechno bude z místa. Studio začne vždy 15 minut před přenosem,“ řekl Homolka.

Jan Homolka na pondělní tiskové konferenci. Foto: O2

Jan Homolka na pondělní tiskové konferenci. Foto: O2

Vedle přenosů bude O2 TV v pondělí od 21.05 vysílat magazín Ice Time. „Dá se říci, že nebude o hokeji a o debatách o zápasech. Bude o rubrikách, chceme zařadit hodně materiálů z klubů, pro které to bude určitým způsobem prezentace jejich charitativních projektů a mimohokejových činností. Bude i o tom, jaká hudba se hraje v kabině, o soukromí hráčů i o aktivitách klubů na sociálních sítích,“ uvedl Zetek.

Logo magazínu Ice Time

Logo magazínu Ice Time

„Nepopírám, že jsme na začátku komunikovali s některými hlasy z České televize. Ale při pojetí, jak chceme u nás hokej ukazovat, jsme se rozhodli, že nechceme mít přímou spojitost s Českou televizí,“ výkonný ředitel O2 TV Sport Kindernay. „Šli jsme trošku do rizika, že náš tým je mladý, ale jsou to komentáři, kteří mají za sebou stovky hodin přenosů. Česká televize dělá hokej velmi dobře, je to pro nás velká výzva, ale věřím, že jsme sestavili tým nejlíp, jak jsme mohli,“ doplnil.

O2 TV Sport bude nabízet přenosy z extraligy v pátek, v sobotu a ve středu. Česká televize v neděli a v úterý. „Česká televize dělá hokej už 60 let, za tu dobu už získala spoustu zkušeností a mají za sebou obrovské zázemí personální i technické. My ho máme mnohem skromnější,“ řekl šéf O2 TV Sport. „Nicméně si myslím, že ve fotbale jsme dokázali, že i s ním dokážeme dělat velmi kvalitní práci. Chceme hokej dělat jinak než Česká televize a ukázat, co tam neuvidí. Využít multidimenzi, že každý přenos přinese záběry z mnoha kamer, kdy si je divák může volit,“ připomněl Kindernay často zdůrazňovanou technologii O2.

První přenos má O2 TV Sport na programu v pátek, kdy odvysílá duel prvního kola mezi pražskou Spartou a hradeckým Mountfieldem.

Přímé hokejové přenosy O2 TV Sport v září 2018

Přímé hokejové přenosy O2 TV Sport v září 2018

V multidimenzi využijí například atraktivní záběry z trestných lavic, kamer za brankou a od října i z helem rozhodčích. Speciální kamery na přilbách se budou testovat v nadcházejících týdnech. Diváci díky mikroportům uslyší komunikaci sudích. „Chceme se víc věnovat dění na stadionu. Budeme přenášet zápasy čtrnácti kamerami. Kromě osmi stálých budou čtyři robotické a kamery na přilbě a na trestné lavici,“ prohlásil Kindernay.

Helma s kamerou. Foto: O2

Helma s kamerou. Foto: O2

Stanice O2 TV Sport uzavřela pětiletou smlouvu se společností BPA sport marketing na vysílání hokejové extraligy. Přenosy zároveň zůstaly i v České televizi, která podepsala rovněž smlouvu do konce sezony 2022 až 2023 a nadále má práva na zápasy české reprezentace, Euro Hockey Tour a všechna mistrovství světa. Nově bude Česká televize vysílat i Spenglerův pohár. Hokejové přenosy vysílají i další stanice - Nova Sport zámořskou NHL a Sport 1 pak KHL a Ligu mistrů.

Vysílací schéma hokeje na O2 TV Sport

Vysílací schéma hokeje na O2 TV Sport