Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Tolar řídí sdílený obsah Czech News Center

Ondřej Tolar. Foto: Václav Vašků

Ondřej Tolar. Foto: Václav Vašků

Mediální dům Czech News Center zřizuje novou pozici manažera sdíleného obsahu. Obsadí ji Ondřej Tolar, někdejší šéfredaktor iDnes.cz, který poslední dva roky pracoval v konkurenční Economii, nejdřív jako vedoucí manažer digitálních magazínů, později coby šéf videa na Aktuálně.cz, včetně DV TV, s podílem na řízení denního provozu zpravodajského newsroomu a právě sdílení obsahu mezi hlavními tituly – kromě Aktuálně.cz i Hospodářskými novinamiiHNed.cz. V novém působišti má za úkol „posílit komunikaci a sdílení informací mezi redakcemi, aby každý web mohl maximálně využít obsahový potenciál celého mediálního domu“, oznámila firma. Půjde o weby Blesk.cz, Info.cz, iSport.czE15.cz či Reflex.cz.

„V roce 2017 naše weby extrémně rostly. Zároveň cítíme, že máme další možnosti jak se rozvíjet. Jednou z nich je například ještě lepší využití obsahu, který jednotlivé newsroomy produkují. A právě proto se na tuto oblast chceme zaměřit,“ vysvětluje ředitel online divize Czech News Center Matěj Hušek.