Tomáš Braverman po 10 letech v čele Heureky končí, střídá ho David Chmelař

Chmelař se vrací po osmi letech v Asii. Braverman bude už jen poradcem představenstva.

David Chmelař

David Chmelař

Novým generálním ředitelem skupiny cenových srovnávačů Heureka Group se k 13. září stává David Chmelař, který spoluzakládal a spoluřídil platformu iPrice, srovnávač cen v jihovýchodní Asii a Austrálii, až do její nedávné akvizice indonéskou společností Bukalapak.

Chmelař střídá Tomáše Bravermana, který Heureku vedl 10 let. „Společně se skvělým týmem se nám ji za tuto dobu podařilo zdesetinásobit. Z lokálního srovnávače jsme vytvořili regionálního e-commerce hráče, který je nejnavštěvovanějším nákupním portálem v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Braverman, který přechází do pozice nevýkonného poradce představenstva Heureky.

Výměna generálního ředitele přichází čtyři měsíce poté, co skupiny PPF a EC Investments odkoupily v Heurece 20% podíl, který do letošního jara vlastnila Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. PPF rodiny Kellnerových a EC Investments Daniela Křetínského, Patrika TkáčeRomana Korbačky jsou tak jedinými akcionáři Heureky.

Původem česká, vysoce zisková internetová firma působí v devíti zemích (Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Bosna). V Česku srovnává zboží z 38.000 e-shopů a se 4,5 milionu uživatelů je šestým nejnavštěvovanějším webem.