V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tomáš Budník končí, generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Jindřich Fremuth

Jindřich Fremuth

Generálním ředitelem komunikačního operátora O2 se od ledna 2018 stane Jindřich Fremuth. Na nové pozici a v představenstvu střídá po čtyřech letech Tomáše Budníka, který z firmy odchází, oficiálně z osobních důvodů. Kam Budník z O2 odchází, není známo, firma se k tomu odmítla vyjádřit. Fremuth přichází do čela firmy z pozice ředitele komerční divize, kam spadá řízení vztahů s rezidentními, firemními i korporátními zákazníky, stejně tak jako vývoj produktů O2 a marketing. Kdo ho na jeho dosavadním pozici nahradí, nechtělo O2 komentovat.

Vedení O2 se Jindřich Fremuth ujme po více než čtyřech letech působení ve vrcholovém managementu firmy. Fremuth působí v O2 od roku 2009, Komerční divizi spojující obchod a marketing napříč celou skupinou O2 vedl od počátku roku 2017. Před svým nástupem do O2 působil jako konzultant v poradenské firmě McKinsey & Company, kde se zaměřoval na oblast technologií a telekomunikací.

Tomáš Budník, který stál v čele O2 od převzetí novým majoritním akcionářem, skupinou PPF v roce 2013, provedl firmu v Česku restrukturalizací a strukturální separací, během níž se oddělila infrastrukturní část firmy od obchodní. Tím vznikla Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN).