Pracujete jako ekonomický redaktor či redaktorka a chcete s námi budovat něco nového? Napište.

Tomáš Budník končí, generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Jindřich Fremuth

Jindřich Fremuth

Generálním ředitelem komunikačního operátora O2 se od ledna 2018 stane Jindřich Fremuth. Na nové pozici a v představenstvu střídá po čtyřech letech Tomáše Budníka, který z firmy odchází, oficiálně z osobních důvodů. Kam Budník z O2 odchází, není známo, firma se k tomu odmítla vyjádřit. Fremuth přichází do čela firmy z pozice ředitele komerční divize, kam spadá řízení vztahů s rezidentními, firemními i korporátními zákazníky, stejně tak jako vývoj produktů O2 a marketing. Kdo ho na jeho dosavadním pozici nahradí, nechtělo O2 komentovat.

Vedení O2 se Jindřich Fremuth ujme po více než čtyřech letech působení ve vrcholovém managementu firmy. Fremuth působí v O2 od roku 2009, Komerční divizi spojující obchod a marketing napříč celou skupinou O2 vedl od počátku roku 2017. Před svým nástupem do O2 působil jako konzultant v poradenské firmě McKinsey & Company, kde se zaměřoval na oblast technologií a telekomunikací.

Tomáš Budník, který stál v čele O2 od převzetí novým majoritním akcionářem, skupinou PPF v roce 2013, provedl firmu v Česku restrukturalizací a strukturální separací, během níž se oddělila infrastrukturní část firmy od obchodní. Tím vznikla Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN).