Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Tomio Okamura končí na Barrandově dřív, než začal. Neschválili mu hosta

Tomio Okamura při zkouškách natáčení pořadu Dobrý večer, Česko. Foto: TV Barrandov

Tomio Okamura při zkouškách natáčení pořadu Dobrý večer, Česko. Foto: TV Barrandov

Tomio Okamura nakonec v televizi Barrandov moderovat nebude. Necelý týden před tím, než digitální stanice stačila uvést první díl publicistického večerníku „Dobrý večer, Česko“ Okamura novinářům napsal, že vypovídá smlouvu. Do úvodní části mu prý vlastník televize zakázal pozvat si předsedu Lékařského odborového klubu Martina Engela.

Barrandov to popírá: „V žádném případě nemůžeme souhlasit s tvrzením pana Okamury, že posunutí termínu uvedeného rozhovoru bylo důsledkem stanoviska majitele TV Barrandov. Je ve výlučné pravomoci provozovatele televizního vysílání určovat dramaturgii jím vysílaných pořadů.“

„Návrhy pana Okamury na výběr hostů jsme zvážili a s ohledem na dramaturgickou koncepci pořadu provozovatel TV Barrandov zamýšlel předmětný rozhovor s panem Engelem zařadit aktuálně do dalšího pokračování pořadu, nikoliv do jeho startu v prvním týdnu vysílání,“ tvrdí televize.

Desetiminutový pořad má odstartovat v pondělí 30. ledna, půjde každý všední den od 19.55. V jeho moderování se měl Okamura střídat s Martinou Kociánovou, komentovat aktuální dění bude i Martin Fendrych z Týdne.

„Stanice se stanovisko pana Okamury dozvěděla až od zástupců médií, jeho rozhodnutí nepředcházelo žádné jednání s vedením TV Barrandov,“ uvedl dál management, „předpokládali jsme, že panu Okamurovi poskytujeme výjimečný prostor k prezentování názorů a jeho postup komunikovat tuto záležitost přes média nepovažujeme za korektní.“

Spolumajitelem Barrandova reprezentujícím vlastnickou skupinu Moravia Steel je Tomáš Chrenek. Skupina mimo jiné vlastní zdravotní pojišťovnu Agel nebo několik nemocnic na severní Moravě.