Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Top kauzy 13. týdne: Noviny si nejvíc hleděly Sazky, ale téma ProMoPro pořád žije

Dění kolem Sazky nejpodrobněji sledovala Mladá fronta Dnes, Vondry a firmy ProMoPro si nejvíc všímaly Lidové noviny.

Pro celostátní deníky zůstává nejsilnějším tématem úpadek loterijní společnosti Sazka, byť nepřestávají sledovat ani kauzu údajně předražených zakázek pro firmu ProMoPro, týkající se ministra obrany Alexandra Vondry, a nevynechaly ani rozhodování Ústavního soudu o regulérnosti komunálních voleb loni v Praze.

Ukazuje to první z pravidelných sond společnosti Newton Media pro Médiář.cz, které budou každý týden popisovat nejfrekventovanější mediální témata uplynulých sedmi dní.

Jak vyplývá z grafu medializace hlavních kauz daného týdne v celostátních denících, dění kolem Sazky nejpodrobněji sledovala Mladá fronta Dnes, zatímco Vondry a firmy ProMoPro a stejně tak pražských voleb u Ústavního soudu si nejvíc všímaly Lidové noviny (oba deníky vydává společnost MAFRA).

Top kauzy 13. týdne 2011 (28. března – 3. dubna)
Podle počtu příspěvků věnovaných jednotlivým kauzám

Top kauzy 13. týdne 2011 podle Newton Media

Pramen: Newton Media