Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Top kauzy 15. týdne: vládní krizi a Sazku nejvíc sledovala TV a rozhlas, Klausovo pero deníky

Nejmedializovanější témata minulého týdne

Dominujícím tématem minulého týdne v českých médiích tuzemská vládní krize, novináři se jí věnovali desetkrát víc, než dvěma dalším nejčastějším tématům. Těmi bylo budoucnost Sazky a také „Klausovo chilské pero“.

Vládní krize přitom byla nejčastějším tématem příspěvků v televizi a v rozhlase, stejně tak Sazka, zatímco příběh kolem pera, které si prezident republiky vzal v přímém v přenosu v Chile, nejvíc živily celostátní deníky.

Kauzu odstartovala Česká televize v pořadu 168 hodin, rozšířit ji a získat prostor v mnoha zahraničních televizích a médiích vůbec následně pomohl její záznam na videoserveru YouTube. Tam původně umístěný klip má už přes 2,6 milionu zhlédnutí.

Top kauzy 15. týdne 2011 (11. – 17. dubna)
Podle počtu příspěvků věnovaných jednotlivým kauzám

Top kauzy 15. týdne

Sledovaná média: celostátní deníky (Haló noviny, HN, LN, MF Dnes, Právo), televize a rozhlas (ČRo, ČT, TV Nova, Prima TV, Impuls, Frekvence 1), týdeníky (Respekt, Reflex, Týden).

Pramen: Newton Media