V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Top klipem týdne na YouTube v Česku policejní „krocení romské šarvátky“ v Havířově

Top 10 v Česku nejsledovanějších videí na YouTube za uplynulý týden

Amatérský záznam zveřejněný na webu regionálních Deníků má za týden přes 180 tisíc spuštění

Amatérský záznam zveřejněný na webu regionálních Deníků má za týden přes 180 tisíc spuštění

Mezi standardně populární videa s herní tématikou se na YouTube minulý týden do žebříčku nejsledovanějších klipů v Česku dostaly jen tři s jinou tématikou.

Nejsledovanějším byl amatérský záznam zásahu republikové a městské policie na sídlišti v havířovské čtvrti Šumbark, který na web umístili severomoravští novináři regionálních Deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press, konkrétně karvinského vydání. Video pořídil jeden z obyvatel domu.

Čechy na YouTube také zajímal konec zápasu Radka Štěpánka na tenisovém turnaji v Cincinnati. Díky placeným zhlédnutím se do první desítky týdne probojoval další reklamní spot T-Mobilu ze série Skauti, konkrétně ten s Vojtěchem Kotkem, Lukášem Pavláskem a Rudolfem Hrušínským alias Starým Vlčákem.

Top 10 v ČR nejsledovanějších videí na YouTube za týden

1. 180 tisíc

2. 171 tisíc

3. 124 tisíc

4. 113 tisíc

5. 107 tisíc

6. 104 tisíc

7. 73 tisíc

8. 45 tisíc

9. 44 tisíc

10. 43 tisíc