Toprecepty.cz chystají redesign i tištěné kuchařky

Největší česká webová kuchařka rozšíří nabídku videa a na předvánoční trh chystá knihy.

Toprecepty.cz

Webovou kuchařku Toprecepty.cz založil Libor Hoření ve svých 17 letech, společně s Radkem Jurným

Toprecepty.cz, nejnavštěvovanější český web z kategorie Zájmové servery, hobby, který podle NetMonitoru navštěvuje 2,3 milionu uživatelů měsíčně, nabízí přes 60.000 receptů a registruje přes 100.000 kuchařů a kuchařek, chystá několik novinek. Děje se tak po nedávné změně majitele. Firmu Toprecepty.cz, která stejnojmenný web provozuje, od loňského listopadu celou vlastní internetové vydavatelství Extra Online Media. To většinově patří investiční skupině Pale Fire Capital, která do Toprecepty.cz vstoupila v roce 2017. Do podzimu 2020 držela 80 %, 20 % patřilo Liboru Hořenímu, který web s programátorem Radkem Jurným před časem založil.

První z novinek je redesign webu se zacílením na komunitu. „Stránka bude přehlednější a bude reagovat na sezónnost. Chceme se soustředit na mobilní zobrazení a dát videoreceptům větší prostor. Nově budeme u jídel udávat i kalorické hodnoty. Zároveň chceme více do dění na webu zapojit čtenáře,” vypočítává Tomáš Kačena, ředitel a čtvrtinový majitel Extra Online Media, která vydává i Extra.cz, Lifee.cz, G.cz, OneTV.czExtralife.cz.

Lukáš Mynařík

Vedoucím webu Toprecepty.cz je Lukáš Mynařík

Web také spustil magazínovou část, v níž se nově postavená redakce v čele s vedoucím projektu Lukášem Mynaříkem věnuje tématům, která souvisejí s dobrým jídlem a kulturou stolování. „Magazín je ještě v začátcích, ale přikládáme mu velkou důležitost. Chceme ho výrazně rozšiřovat, aby se stal unikátním informačním kanálem o vaření, jídle, nových trendech a zároveň ho provázat s komunitou více než stovky tisíc registrovaných kuchařů a kuchařek. Vznikne i propojení se známými kuchaři a osobnostmi ze světa gastronomie,“ uvádí Kačena. Na webu se rovněž kromě videoreceptů, které měsíčně zaznamenají celkem kolem devíti milionů přehrání, chystají i další videoformáty.

Z vybraných receptů navíc letos vznikají nejméně dvě tištěné kuchařky, které budou k prodeji na předvánočním trhu.