V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tradiční Indulonu koupila od Slováků řecká firma Sarantis

Slovenská firma Saneca Pharmaceuticals prodala na konci minulého týdne 100% podíl ve své dceřiné distribuční firmě Saneca Trade řecké firmě Sarantis. Pod Saneca Trade spadá v Česku a na Slovensku distribuce tradiční značky krémů Indulona. Firma Sarantis se rovněž zaměřuje na výrobu kosmetiky a výrobků pro domácnost. Objem transakce byl 8,5 milionů eur (v přepočtu asi 216 milionů Kč). 

Produktová řada Indulony v roce 2017

Produktová řada Indulony po relaunchi

Podle vyjádření firmy Saneca Pharmaceuticals je transakce završením investice do relaunche značky Indulona. V rámci této investice Indulona rozšířila portfolio a uvedla na trh nové krémy s péčí o pokožku celého těla, loni na podzim vstoupila do kategorie dětských krémů a vybudovala vlastní prodejní tým. Prodeje Indulony loni na domácím trhu a na Slovensku dosáhly loni v přepočtu 178 milionů Kč.

Řecká firma Sarantis má ve svém portfoliu značky kosmetiky a parfémů, jako jsou Astrid, STR8, B.U., Elode, C.Thru nebo Denim. Z přípravků pro domácnost to pak jsou například značky Korunka, Globol nebo Fino. 

Součástí transakce je zachování výroby současného portfolia Indulony ve výrobním závodě firmy Saneca v Hlohovci. Pod novým majitelem je v plánu posílit působení značky na trhu a expandovat. „Společnost Sarantis vnímáme jako strategického partnera, který úspěšně naváže na sedmdesátiletou historii značky Indulona a má potenciál na rozšíření jejího záběru nejen z geografického hlediska vstupu na nové trhy, ale také z hlediska nových produktů, které byly připravované,“ uvedl Boris Kostík, člen představenstva Saneca Pharmaceuticals.