Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Tradiční Indulonu koupila od Slováků řecká firma Sarantis

Slovenská firma Saneca Pharmaceuticals prodala na konci minulého týdne 100% podíl ve své dceřiné distribuční firmě Saneca Trade řecké firmě Sarantis. Pod Saneca Trade spadá v Česku a na Slovensku distribuce tradiční značky krémů Indulona. Firma Sarantis se rovněž zaměřuje na výrobu kosmetiky a výrobků pro domácnost. Objem transakce byl 8,5 milionů eur (v přepočtu asi 216 milionů Kč). 

Produktová řada Indulony v roce 2017

Produktová řada Indulony po relaunchi

Podle vyjádření firmy Saneca Pharmaceuticals je transakce završením investice do relaunche značky Indulona. V rámci této investice Indulona rozšířila portfolio a uvedla na trh nové krémy s péčí o pokožku celého těla, loni na podzim vstoupila do kategorie dětských krémů a vybudovala vlastní prodejní tým. Prodeje Indulony loni na domácím trhu a na Slovensku dosáhly loni v přepočtu 178 milionů Kč.

Řecká firma Sarantis má ve svém portfoliu značky kosmetiky a parfémů, jako jsou Astrid, STR8, B.U., Elode, C.Thru nebo Denim. Z přípravků pro domácnost to pak jsou například značky Korunka, Globol nebo Fino. 

Součástí transakce je zachování výroby současného portfolia Indulony ve výrobním závodě firmy Saneca v Hlohovci. Pod novým majitelem je v plánu posílit působení značky na trhu a expandovat. „Společnost Sarantis vnímáme jako strategického partnera, který úspěšně naváže na sedmdesátiletou historii značky Indulona a má potenciál na rozšíření jejího záběru nejen z geografického hlediska vstupu na nové trhy, ale také z hlediska nových produktů, které byly připravované,“ uvedl Boris Kostík, člen představenstva Saneca Pharmaceuticals.