Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Trafiky Valmont má převzít slovenský Mediaprint

Na českém trhu se schyluje ke konsolidaci v oblasti prodeje tisku a tabáku.

Tabák Valmont

Tabák Valmont

Brněnský řetězec trafik Valmont CR majitele Radka Janíčka má koupit PressMedia, dceřiná společnost slovenského distributora tisku Mediaprint-Kapa Pressegrosso v držení Ivana Kmotríka. Chystané spojení oznámil tuzemský antimonopolní úřad, který začal transakci posuzovat. „Společnost PressMedia má získat možnost výlučně kontrolovat společnost Valmont CR,“ oznámil úřad. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti maloobchodního prodeje tabákových produktů, tisku a doplňkového sortimentu.“

PressMedia buduje v Česku od roku 2009 spolu se sesterskou společností GGT vlastní síť prodejen tisku a tabáku. Aktuálně udává, že provozuje přes čtyřicet takových prodejen v prostorách obchodů Lidl a Kaufland.

Janíčkův Valmont udává, že provozuje víc než stovku prodejen po celém Česku. Prodává noviny, časopisy a hlavně tabákové zboží a kuřácké potřeby, specializuje se přitom hlavně na doutníky z Latinské Ameriky. Podle obchodního rejstříku je nyní Janíčkův 100% podíl ve Valmontu zastaven u místní UniCredit Bank k zajištění dluhů.