V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Třetinu provozovatele Retro Music Television koupil Radim Pařízek

Svou televizi Pohoda přejmenuje Pařízek na Relax. K tomu chystá další televizní projekt s pracovním názvem Rebel.

Radim Pařízek vlastní ostravské Rádio Čas. Foto: Profimedia.cz

Radim Pařízek vlastní též ostravské Rádio Čas. Foto: Profimedia.cz

Mediální podnikatel Radim Pařízek získal třetinu ve firmě Hudební televize, která na základě satelitní licence platné až do března 2022 provozuje českou stanici Retro Music Television. Společnost Hudební televize dosud prostřednictvím firmy 11 TV Production vlastnili rovnými díly její manažeři Jiří Němeček, Vladimír Němeček, Pavel Attel a Lenka Attelová. Pařízek v ní teď kupuje 34 %, a to přes firmu Progress Digital, kterou ovládá - drží v ní přes svou další společnost Rádio Čas 90 %, zbylých 10 % má Roman Jeřábek.

Převod třetinového podílu schválila na své poslední schůzi rada pro vysílání. Pařízkova Progress Digital provozuje digitální televizní Regionální síť 7, v níž od května pozemní cestou vysílá právě Retro Music Televison, dále ČT1, ČT2 a ČT Sport všechny tři ve vysokém rozlišení obrazu (HD) a posledního srpna k nim přibude nový veřejnoprávní dvojkanál, tedy dětské ČT 😀 (Déčko) kombinované s kulturním ČT Art.

Pařízkova další firma Digital Broadcasting provozuje celoplošný digitální televizní multiplex 4. V ní kromě stanic Nova HD, Fanda, Telka, Smíchov a Inzert TV vysílá i vlastní rodinnou televizi Pohoda a chystá další program s pracovním názvem Rebel, zaměřený na hudbu, lifestyle a zábavu.

Rada teď Pařízkovi také schválila, že stanici Pohoda může přejmenovat na Relax, přičemž v přechodném období do 1. ledna 2014 bude program používat název Pohoda - Relax.