Triad zakládá vlastní produkci videa

„Produkční jednotka“ digitální agentury má klientům dodávat klipy pro sociální sítě.

Produkční jednotka agentury Triad Advertising

Produkční jednotka agentury Triad Advertising. Zleva Lukáš Kellner, Karolína Dostálová, Kateřina Krobová, Štěpán Svoboda, Karel Kříž

Vlastní tým určený na tvorbu videa pro jednotlivé značky ustavila reklamní agentura Triad Advertising. Sestává vesměs ze studentů marketingových či multimediálních oborů tuzemských univerzit a vede ho Kateřina Krobová. Za cíl má produkovat hlavně kratší klipy pro propagaci na sociálních sítích. Firma totiž vnímá, že poptávka firem po videích roste.

„Zvyšující se investice klientů do digitálního obsahu, tlak na kvalitní výstupy a potřeba jisté soběstačnosti nás vedla k vytvoření vlastní produkční jednotky. Rozhodně však nemáme v plánu pouštět se do velkých produkcí. Cílíme hlavně na obsah určený pro sociální sítě a jiné menší projekty,“ řekla šéfka agentury Petra Jankovičová.

„Dávno jsou pryč doby, kdy na Facebook, Instagram či Youtube stačilo pověsit video či obrázek pořízený telefonem. Uživatelé chtějí kvalitu a zaujmout je, je stále náročnější. Roste také čas, který na sítích trávíme,“ doplnil ředitel strategie a médií Triadu Adam Špina.

Nové „branded content studio“ Triadu už pracuje na obsahu pro klienty Excelent, Jihlavanka, Kingswood, Frisco, Granko nebo Velkopopovický Kozel.

Kdo tvoří produkční jednotku Triadu 

  • Kateřina Krobová (teamleader produkce)
  • Barbora Kopecká (asistentka produkce)
  • Lukáš Kellner (kameraman, postprodukce a režie)
  • Štěpán Svoboda (kameraman a střih)
  • Jakub Sedláček (kameraman, střih a posprodukce)
  • Karel Kříž (fotograf)
  • Karolína Dostálová (fotografka)

Triad není první, kdo s vlastním videotýmem přichází. Třeba Symbio Digital má už déle svůj Symbiograf.