V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tržby českého maloobchodu v červnu meziročně narostly o 6,6 %

Tržby v českém maloobchodě v červnu meziročně vzrostly o 6,6 %, meziměsíčně pak o 0,7 %. Za celé 2. čtvrtletí letošního roku se tržby v českém retailu kromě motorových vozidel meziročně zvýšily o 6,1 %. Všechny údaje jsou očištěné o sezónní vlivy. Informoval o tom Český statistický úřad. 

Meziročně vzrostly tržby maloobchodu bez kalendářních vlivů za nepotravinářské zboží, jako je například drogerie, domácí potřeby nebo oděvy, o 8,0 %. Tržby v potravinách se meziročně zvedly o 3,7 % a pohonné hmoty o 7,6 %. Meziměsíční nárůst oproti letošnímu květnu se tržby za potraviny zvýšily o 1,8 %, za pohonné hmoty o 0,2 %. Naopak nepotravinářské zboží kleslo o 0,2 %. 

Meziroční zvýšení tržeb v maloobchodě ovlivnil největší měrou stejně jako minulý měsíc růst internetového a zásilkového prodeje o 19,4 % a růst prodeje v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin (o 4,5 %). Ve specializovaných prodejnách se zvýšily tržby za prodej oděvů a obuvi o 10,9 %, výrobků pro kulturu, sport a rekreaci o 7,3 %, počítačového a komunikačního zařízení o 6,2 %, farmaceutického, zdravotnického a kosmetického zboží o 5,2 %, výrobků pro domácnost o 4,9 % a potravin o 2,0 %.