Tržby Datartu po spojení s HP Tronic narostly na 7,5 miliardy Kč

Datart v novém designu

Datart postupně předělává své prodejny do nového

Tržby tuzemského prodejce elektroniky Datart loni přesáhly 7,5 miliardy Kč oproti 7,2 miliardy rok předtím, meziročně tak narostly o 3,5 %. Datart se v minulém roce začlenil do skupiny HP Tronic, která provozuje síť prodejen Euronics a e-shop Kasa.cz. Pro kamenné elektroprodejny se skupina HP Tronic rozhodla používat právě značku Datart. V současné době má síť 111 prodejen Datart - z toho 95 v Česku a 16 na Slovensku -, sedm kuchyňských studií a dva e-shopy Datart.cz a Datart.sk.

„Jenom v prosinci, který patří do naší hlavní sezóny, se tržby zvýšily o téměř 5 % oproti roku 2017. Hlavní zásluhu na vynikajícím výsledku mají především e-shopy Datart.cz a Datart.sk i přesto, že jsme v říjnu přerušili spolupráci s cenovým srovnávačem Heureka,“ říká František Mikoška, obchodně-marketingový ředitel HP Tronic.

Letos Datart plánuje pokračovat v expanzi, modernizuje stávající prodejny a zároveň otevírá nové. „Stavíme nejhustší síť elektro prodejen s cílem, kdy zákazník bude mít Datart v dojezdové vzdálenosti do 30 minut od svého bydliště. Zároveň zlepšujeme služby, včetně osobního odběru v prodejně do 60 minut zdarma,“ přiblížil Mikoška.