V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tržby Mafry stagnují, letos je mají zvednout tiskárny

V roce 2014 činily tržby Babišova vydavatelství kolem 2,5 miliardy Kč, stejně jako v předchozím období 2013. Letos mají růst nejmíň o 0,3 miliardy, čeká firma.

Mafra

Mafra vydává noviny, provozuje weby i hudební televizi

Vydavatelství Mafra v majetku Agrofertu Andreje Babiše ohlásilo, že za loňský rok utržilo 2,47 miliardy Kč, což je o 0,5 % méně než v předchozím roce. Provozní zisk společnosti před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) oproti témuž období roku 2013 dosáhla 266 milionů Kč. Oznámilo to dnes marketingové oddělení Mafry.

„Výsledek roku 2014 pozitivně ovlivnila i vyjednávání s dodavateli o cenách vstupů zejména na úrovni centrálního nákupu - materiál, energie i služby -, stejně jako i další opatření pro lepší efektivnost, která byla v průběhu roku zavedena,“ prohlásil Štěpán Košík, předseda představenstva Mafry.

Vydavatelství novin Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro, webu iDnes.cz a provozovatel hudební televize Óčko loni dokončil fúze řady dceřiných firem a sjednotil regionální strukturu napříč všemi tituly. V roce 2015 počítá s nárůstem tržeb v souvislosti novými zakázkami pro tiskárny skupiny nejmíň za 300 milionů Kč.