Tržby Marks & Spencer v Česku stagnují, okolní země britský řetězec opustil

Britský řetězec Marks & Spencer měl ve finančním roce od začátku dubna 2016 do konce března 2017 v Česku tržby 1,77 miliard Kč. To je téměř stejně jako v minulém období. Zisk Marks & Spencer po zdanění činil zhruba 21 milionů Kč, meziročně o 44 % méně. Údaje pochází z výroční zprávy firmy Marks & Spencer Czech Republic. 

Marks & Spencer v Česku podle výroční zprávy hodlá pokračovat v podnikatelské činnosti, přestože v jiných částech regionu své aktivity ukončil. Týkalo se to sousedního Slovenska, Polska, Litvy, Belgie, Nizozemska, Rumunska, Francie, Maďarska a Estonska. Kromě Evropy řetězec opustil také čínský trh, začátkem letošního roku navíc prodal své obchody v Hongkongu a Macau.

V roce 2016 oznámil tehdejší marketingový ředitel řetězce Zděnek Hašek v rozhovoru pro iHNed.cz, že v Česku otevře samostatné prodejny potravin. V plánu byl loni také e-shop s módou i potravinami, k jeho spuštění zatím nedošlo. Marks & Spencer nicméně od loňského září nabízí potraviny online přes e-shop Rohlik.cz.