Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Tržby Marks & Spencer v Česku stagnují, okolní země britský řetězec opustil

Britský řetězec Marks & Spencer měl ve finančním roce od začátku dubna 2016 do konce března 2017 v Česku tržby 1,77 miliard Kč. To je téměř stejně jako v minulém období. Zisk Marks & Spencer po zdanění činil zhruba 21 milionů Kč, meziročně o 44 % méně. Údaje pochází z výroční zprávy firmy Marks & Spencer Czech Republic. 

Marks & Spencer v Česku podle výroční zprávy hodlá pokračovat v podnikatelské činnosti, přestože v jiných částech regionu své aktivity ukončil. Týkalo se to sousedního Slovenska, Polska, Litvy, Belgie, Nizozemska, Rumunska, Francie, Maďarska a Estonska. Kromě Evropy řetězec opustil také čínský trh, začátkem letošního roku navíc prodal své obchody v Hongkongu a Macau.

V roce 2016 oznámil tehdejší marketingový ředitel řetězce Zděnek Hašek v rozhovoru pro iHNed.cz, že v Česku otevře samostatné prodejny potravin. V plánu byl loni také e-shop s módou i potravinami, k jeho spuštění zatím nedošlo. Marks & Spencer nicméně od loňského září nabízí potraviny online přes e-shop Rohlik.cz.