Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Tržby televize Prima vzrostly o čtvrtinu, zvýšil se i zájem diváků

Provozní zisk divize bezplatných televizí MTG v Pobaltí, Česku a Bulharsku stoupl o 51 procent.

  • ČTK
  • 21. 07. 2011 11:53

Čistý zisk švédské společnosti Modern Times Group (MTG), která je polovičním vlastníkem české televize Prima, ve druhém čtvrtletí meziročně mírně klesl. Firma ve čtvrtletí pokračovala v investicích do nových kanálů a programů. Tržby však rostly. Zvýšily se i tržby a sledovanost Primy, sdělila dnes MTG.

Tržby televizních stanic Prima a Prima Cool vzrostly meziročně díky pokračujícímu získávání podílu na reklamních příjmech při konstantních směnných kurzech o 24 %.

Podíl na sledovanosti stanic Prima a Prima COOL v klíčové skupině od 15 do 54 let se za čtvrtletí zvýšil na 25,8 % z 25,5 % v předchozím čtvrtletí a z 22,3 % v loňském druhém čtvrtletí. Společnost dodala, že nový televizní kanál Prima Love, který začal vysílat v březnu, si vede v souladu s plánem.

Tržby celé MTG stouply ve čtvrtletí o tři procenta na 3,531 miliardy SEK. Při konstantních směnných kurzech byly vyšší o devět procent. Příjmy rostly ve všech čtyřech segmentech. Čistý zisk se snížil o 11 procent na 479 milionů SEK a provozní zisk o tři procenta na 681 milionů SEK.

Divizi bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku stoupl provozní zisk o 51 procent na 95 milionů SEK. Tržby se zvýšily o čtyři procenta na 531 milionů SEK. Při konstantních směnných kurzech byly vyšší o osm procent.