Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Tržby vydavatele Práva klesly o 2 %, zisk o 39 %

Firma Borgis Porybného a Lukačoviče loni utržila 652 milionů Kč a vydělala 9,5 milionu.

  • ČTK
  • 27. 07. 2015 18:25
Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Vydavatelství Borgis loni klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 652 milionů Kč z předloňských 667 milionů, tedy zhruba o 2 %. Zisk společnosti, která vydává deník Právo a dodává zpravodajský obsah pro portály Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz, se meziročně snížil na 9,5 milionu Kč z 15,6 milionu, tedy o 39 %. Firma, kterou vlastní šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný a jejíž třetinu předloni získal Seznam.cz Iva Lukačoviče, to uvádí ve Sbírce listin. Kladné hospodaření Borgis očekává i letos.

„V roce 2014 pokračoval pokles prodaného nákladu a stále nižší zájem o tištěnou inzerci. Naopak rostly příjmy z internetové inzerce,“ uvedla firma ve výroční zprávě. Výpadek výnosů se podle ní částečně podařilo nahradit úsporami v materiálových a ostatních provozních nákladech a ve službách.

Vydavatelství ve výroční zprávě uvedlo, že se nadále hodlá zaměřit na udržení podílu Práva a jeho příloh mezi ostatními deníky. „Další prioritou zůstává obsahový rozvoj serverů Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz ve spolupráci se společností Seznam.cz, se kterou je společnost Borgis majetkově propojena,“ uvedla firma.

Kladné hospodaření Borgis očekává i letos. „Nadále bude věnována patřičná pozornost efektivnímu nakládání s prostředky, prodejním a inzertním aktivitám,“ uvedl vydavatel, který se v předchozích letech stejně jako konkurence musel vyrovnat s dopady hospodářské recese.