Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Tůma, Nerad a Králik z Etnetery zakládají Wefree

Zleva Filip Králik, Jan Tůma, Filip Nerad

Zleva Filip Králik, Jan Tůma, Filip Nerad

Trojice mužů Jan Tůma a Filipové Nerad a Králik z agenturní skupiny Etnetera odešla do vlastního. Založili firmu Wefree. Ta se podobně jako část Etnetery zabývá pronájmem přístrojů firmy Apple a vývojem aplikací vlastních i na míru klientům. V minulém působišti měl Tůma na starosti marketing a PR ve firmě Etnetera Logicworks, Nerad byl její projektový manažer a Králik pracoval v mobilní divizi Etnetery.

Ve své firmě nabízejí zákazníkům i péči a servis, na což mají nastavenou minutovou, ne hodinovou sazbu: „Strávíme-li u klienta 15 minut, budeme účtovat 15 minut a ne půl hodiny. Klient by měl zaplatit jen to, co se skutečně udělá,“ prohlašuje Tůma. „Všem jde v dnešní době primárně o navýšení obratu a péče o klienty je v našich končinách spíš přežitek. To je ovšem škoda. Své podnikání chceme založit primárně na vztazích a jejich dlouhodobém budování. Cílem nebude poslat jednu fakturu a pak se o klienta dál nestarat, ba naopak, tímto okamžikem pro nás spolupráce teprv začíná,“ přesvědčuje.