Turek a Jabůrková vystavují na Tenerife

Výstava známého tandemu Portrét ve fotografii je k vidění od 7. listopadu do 31. ledna.

Manolo Blahnik na jednom z vystavovaných snímků

Manolo Blahnik na jednom z vystavovaných snímků

Ve Vulcan Gallery na španělském ostrově Tenerife je od 7. listopadu do 31. ledna k vidění výstava tvůrčího dua Jiří Turek a Jana Jabůrková. Nese název Portrét ve fotografii a přináší výběr 34 portrétních fotografií významných osobností. Kurátorkou výstavy je Marcela Tosal, umělecké vedení zastala María Asunción Álvarez. Na vernisáži výstavy zahrála Ivana Marcinová alias DJ IM Cyber.

Na vystavených portrétech jsou třeba David Bowie, Ivan Král, Petra Kvitová nebo Karolína Kurková. Zvláštní význam pro výstavu na Tenerife má uvedení čtyř fotografií Manola Blahnika, rodáka z Kanárského ostrova La Palma, jehož otec byl původem Čech. Další osobností z kanárských ostrovů je Pedro Paricia, významný současný malíř pocházející přímo z Tenerife.

Chuck Norris

Chuck Norris

Shia LaBeouf

Shia LaBeouf

Turek a Jabůrková tvoří profesionální tandem několik let. Neprozrazují, kdo je autorem které fotografie. Fotografují vždy oba dva a následně vybírají nejlepší výsledky. Jejich spolupráce je postavená na dvou pohledech na svět, které se vzájemně prolínají a doplňují.