Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Jarní novinky mají Barrandovu přinést 5% podíl na trhu

Generální ředitel stanice Vladimír Železný představil nové programové schéma, které Barrandov uvede od března.

Tiskovka probíhá v kulisách nové odpolední talk show pro ženy Babinec

Tiskovka probíhá v kulisách nové odpolední talk show pro ženy Babinec

Sledovali jsme průběžně - nejnovější zprávy nahoře. Žádná novinka na místě nezazněla, všechny pořady ředitel Železný představil ve svém sobotním pořadu. Podrobnosti o změnách proto čtěte v naší sérii textů o televizi Barrandov.

 • Stabilizovat Barrandov na 5 % ve skupině 15+ během března, nejpozději dubna - to je cíl nového programového schématu.
 • Určitě ještě před létem má přijít přeformátovaná politická diskuse Témata Týdne, která z programu Barrandoval zmizela koncem loňska.
 • Na nové grafice televize - včetně nového loga, které bude uvedeno v noci z 23. na 24. února - pracuje interní tým Barrandova pod vedením art directora Ricarda Hoineffa a za spolupráce Lukáše Veverky, který už pracoval pri Českou televizi, Primu či Óčko.
 • Pořad Ona a on se na dva měsíce odmlčí, prý se neruší. Po „určité nedohodě“ skončila kanadská licence na formát, v současné době „až hekticky“ píší scenáristé původní příběhy, název zůstane. Licencor povoloval jen jednu kameru, to se Barrandovu nelíbilo, proto se neshodli.
 • „Doufejme, že se bude jmenovat Volejte řediteli,“ podotkl Železný ke svému „kontaktnímu pořadu“ Volejte Železnému.
 • „Je to velký světový televizní seriál, který televize Barrandov nutně potřebovala,“ představuje ředitel americký cyklus o hasičích Chicago Fire. Půjde ve středu od 20 hodin. Následovat bude oživený magazín Miroslava Vaňury - též jednoho z nových moderátorů zpráv - 112.
 • Zprávy budou dál začínat v 18.30. „Zatím,“ zdůraznil Železný. „Uvidíme, jak se nám povede,“ věří si, že by Barrandov časem mohl jít svými zprávami proti večerním relacím silnější komerční konkurence.
 • Sledujeme novou grafiku inovovaného večerního zpravodajství Naše zprávy. Bude laděný do světlejší červené. Šestice nových moderátorů podle Železného vzešla z konkurzu, v němž byly převážně tváře ze skupiny Empresa Media. Ředitel postupně představuje všech šest moderátorů. Víc o zprávách a tvářích: Zprávy Barrandova budou uvádět tváře z Novy, Primy a Empresy
 • Sledujeme hrubou ukázku z jednoho z prvních vydání Babince - vystupuje v něm čerstvě zamilovaný Josef Náhlovský.
 • Nový „povídavý formát“, odpolední talk show se jmenuje Babinec, přesunuje se do něj Heidi Janků. Páteční erotický magazín Intim (dosud Intim Night) přebírá jako moderátorka Štěpánka Decastelo. „Nehýbat, tak pěkně jsme vás naaranžovali,“ pomáhá Železný fotografům, jasným pokynem k celkem čtyřem moderátorkám. Ty akci od začátku provázejí smíchem či chichotáním.
 • Za „nejúspěšnější pořad“ ředitel označil talk show Sejdeme se na Cibulce. Jeho premiéra se přesunuje na pondělní půl desátou.
 • Zprvu je řeč o Velkolepém století, tureckém seriálu, jenž půjde od 1. března denně od 19.15, tedy částečně proti Ulici, částečně proti Televizním novinám na Nově.
 • Po úvodu od Olgy Šípkové a Heidi Janků hovoří Vladimír Železný: „Vy, kteří položíte dotaz, možná dostanete i dáreček na odchodnou. Věřím, že navážeme dělný vztah s novinářskou obcí.“

Inovované Naše zprávy - dosud Hlavní zprávy - startují v sobotu 1. března. Repro: barrandov.tv

Inovované Naše zprávy - dosud Hlavní zprávy - startují v sobotu 1. března. Repro: barrandov.tv

Kristýna Fantová a Miroslav Vaňura. Repro: barrandov.tv

Kristýna Fantová a Miroslav Vaňura. Repro: barrandov.tv

Žaneta Muchová a René Hnilička. Repro: barrandov.tv

Žaneta Muchová a René Hnilička. Repro: barrandov.tv

Tereza Jemelíková a Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv

Tereza Jemelíková a Petr Převrátil. Repro: barrandov.tv