Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

TV Barrandov rozšíří Animáček a zrecykluje Inženýrskou odyseu, Chobotnici či Fantomase

Digitální stanice se kromě nostalgických dospělých zaměří na děti, které rády sledují animované seriály.

Digitální televize Barrandov na letošní září připravila Husákovým dětem, svému kýženému publiku, motoristický a rodinný magazín jako novinky i další seriály a filmy ze socialistických obrazovek.

Tvářemi stanice zůstávají Jan Rosák, Jitka Asterová, Zuzana Bubílková a Ivan Mládek, který zároveň napsal další sitcom.

Vlastní pořady

Ve čtvrtek 1. 9. startuje Noha 22, už třetí, „konverzační“ sitcom Ivana Mládka pro televizi Barrandov (první dva byly Cyranův ostrov a Cyranův poloostrov). Také třetí je výrobně úsporný, produkčně nenáročný: je „o pacientech, kteří ani jednou nevstanou z postele“. Má 16 půlhodinových dílů.

Poprvé v sobotu 3. 9. odpoledne se na obrazovce Barrandova objeví půlhodinový motoristický Auto, moto, drive, moderuje Jan Kalous. Sobotní podvečery pak budou – též od 3. 9. – patřit magazínu Máme dítě, moderuje ho Iva Kubelková.

V sobotu 3. 9. večer oslaví Barrandov 15. narozeniny bulvárního týdeníku Rytmus života, v hodinovém přímém přenosu zároveň vyhlásí výsledky ankety Česká hvězda. Za účasti Karla Gotta, Michala Davida či Moniky Absolonové moderují Jan Rosák a Jitka Asterová.

Poté 3. 9. a pak každou další sobotu bude pokračovat soutěž Barrandovský Videostop, opět s moderátorem Janem Rosákem, a bulvární magazín Prominenti, opět s Jitkou Asterovou.

Počínaje 4. 9. pokračuje další divácky úspěšný cyklus, Politická střelnice Zuzany Bubílkové.

Seriály: československé a italské

Digitální televize Barrandov pro seriály opět zalovila v archivu socialistické Československé televize, divákům se jimi bude snažit zpestřit víkendy.

Dietlova Inženýrská odysea z roku 1979 (v tentýž rok vznikla podle scénáře Jaroslava Dietla taky Plechová kavalérie, kterou teď v létě s diváckým úspěchem odvysílala konkurenční Nova) vypráví příběh tří inženýrů strojírenského průmyslu – hrají je Michal Dočolomanský, Jaroslav Satoranský a Petr Kostka, dlší výraznou roli má Jiří Císler. Inženýrská odysea poběží od 2. 9. každý pátek, má 13 hodinových dílů.

Od soboty 10. 9. od 20 hodin má v programu Barrandova místo cyklus Přejděte na druhou stranu, pětidílný seriál z roku 1988 „o práci jednoho pražského obvodního podniku bytového hospodářství (OPBH)“. Má 5 hodinových dílů.

Počínaje středou 7. 9. připomene Barrandov každý týden od 21.45 italský seriál Chobotnice, celkem 25dílný cyklus z roku 1984, v němž legendární policejní inspektor Corrado Cattani bojuje s mafií.

Z italské produkce pochází také dvoudílná romantická série Baronka di Carini, natočená v roce 2008. Půjde 21. a 28. 9. večer.

Akvizice (pořady nakoupené ze zahraničí)

Neděle po 20. hodině budou patřit filmovým „pravdivým příběhům“, pondělky od 20 hodin komediím – na září Barrandov připravil další sérii filmů s Louisem Funésem, nejdřív Senzační prázdniny (5. 9.), pak Fantomase (12. 9.), Fantomas se zlobí (19. 9.) a Fantomas kontra Scotland Yard (26. 9.).

Úterý stanice vyhradila westernům (Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů navíc, Pozvánka pro pistolníka, Psanci). Čtvrtky pak snímkům s Jackie Chanem (Božská relikvie, Božská relivkie II., Projekt A, Projekt A 2).

Po nanuku začne prodávat hračky

Barrandov se kromě nostalgických dospělých víc zaměří na děti, které rády sledují animované seriály. Od září prodlouží jejich blok Animáček ráno i večer o půl hodiny, ráno půjde od 6.20, vpodvečer 17.50. Nabídne premiérové díly Šmoulů, Pokémon, Legendu o Enyovi, Bořka Stavitele, Lokomotivu Tomáše i Ferdu mravence.

TV Barrandov komunikuje Animáček nejen na obrazovce, ale i na dětských akcích po celé republice a na novém webu www.animacek.tv s nabídkou her, videí a soutěží.

Pod značkou Animáček Barrandov rozjíždí merchandising, kterým chce vydělat mimo televizní obrazovku: v červnu vstoupil do distribuce nanuk Animáček, v říjnu přijdou na trh plyšové hračky.