TV Barrandov se po třech týdnech na generátorech vrátí k odběru elektřiny ze sítě

Dluh za elektřinu televize dosud neuhradila, připojit ji k síti nařídil majiteli areálu soud.

Zadlužená TV Barrandov má letos opět na několik hodin přestat vysílat. Stane se tak od půlnoci z pátku na sobotu do sobotní šesté hodiny ranní, na kdy naplánovala technickou odstávku. Dopoledne o tom televize informovala v programových plánech, odpoledne pak oficiální zprávou.

Důvodem aktuálně plánované odstávky je připojení zpět k rozvodné síti elektrické energie. Od ní budovu televize na pražském Barrandově odpojil před třemi týdny vlastník areálu, společnost Barrandov Studio. Ta patří miliardáři Tomáši Chrenkovi, který stanici v roce 2009 rozjížděl a tři roky nato ji prodal Jaromíru Soukupovi. S ním dnes televizi – respektive mateřskou mediální firmu Empresa Media – napůl vlastní Jan Čermák, který pracuje na oddlužení skupiny. Jeden z dluhů se týká právě odběru elektřiny na Barrandově, kterou televize odebírala z Chrenkových areálů. Televize tak poslední tři týdny jela na proud z naftových generátorů.

„Společnost Barrandov Televizní Studio a.s. [provozovatel televize – pozn. red.] jako smluvní partner společnosti Barrandov Studio a.s. bohužel dlouhodobě neplní své platební povinnosti vůči naší společnosti vzniklé v rámci celkové vzájemné spolupráce,“ uvedla tehdy Chrenkova společnost.

Dlužné částky provozovatel televize pořád neuhradil. „Nikoliv, to dosud ne, ale na dohodě o splacení se intenzivně pracuje,“ sdělila Médiáři výkonná ředitelka TV Barrandov Andrea Geyer.

Doplnila, že připojení zpět k síti se děje v reakci na předběžné opatření Obvodního soudu pro Prahu 5, který to nařídil. Podle Deníku N, který o chystané změně v dodávkách energie informoval jako první, akceptoval soud žádost provozovatele televize o ochranu před věřiteli.

Hlavní kanál TV Barrandov i menší stanice Barrandov Krimi Kino Barrandov podle oznámených programových změn uvedou své pořady před páteční půlnocí, a další pak až po šesté hodině ranní v sobotu.

„V mezičase proběhnou potřebné kroky k nahrazení elektřiny z generátorů standardním zdrojem, který zajišťuje coby dodavatel společnost Barrandov Studio. Samotné generátory by měly být během víkendu odvezeny,“ slibuje společnost Barrandov Televizní Studio.

Čermákova a Soukupova společnost zároveň prohlásila, že „nijak nezpochybňuje, že zde existuje pohledávka za starší dodávky ze strany Barrandov Studio a je připravena je vyrovnat“.

Sdílejte