TV Barrandov spouští „nejlepší zpravodajský web“

Šéf televize Jaromír Soukup plánuje na webu „dohrávat“ svá témata z televizního vysílání.

Televize Barrandov má nový web, se silnějším důrazem na zpravodajství. V relaci Moje zprávy to oznámil ředitel a spolumajitel televize Jaromír Soukup. „Podle mě se jedná o nejlepší zpravodajský web, který můžete na českém internetu vidět. U nás není vůbec žádná cenzura, vůbec žádný prostor pro omezování svobody slova,“ prohlásil Soukup „bez prostoru pro falešnou skromnost“, jak také řekl.

Barrandov.tv byl dosud podpůrným webem pro televizi, především s programem a archivem pořadů. Ten zůstává, prim ale nyní hrají články o aktuálním dění, převážně ze servisu ČTK. Ty se dělí do sekcí Zprávy, Společnost a Sport. Zprávy mají podrubriky Domácí, Zahraniční, Byznys. Pod Společnost spadají Kultura, Relax, Soutěže, Zdraví, Celebrity.

Podle Soukupa web pozměnil zaměření proto, že největší pozornost přivolává stanice komentovanými zprávami a dalšími pořady právě svého majitele. Web se chystal od dubna a jeho vedoucím je Vladimír Barák. Ten řídí i ostatní online aktivity mediálního domu Empresa Media, pod nějž televize spadá.

„Kromě celodenního zpravodajství bude mít nový web Barrandova také přidanou hodnotu. Prostřednictvím článků na něm budu já osobně dohrávat svoje kauzy, komentáře, postřehy, na které třeba v televizním vysílání nevyšel čas,“ přiblížil Jaromír Soukup, který momentálně na Barrandově moderuje osm pořadů.

Kromě zmíněných Mých zpráv jde o Jasně a stručně, Týden podle Jaromíra Soukupa, Volejte a pište šéfoviKauzy Jaromíra SoukupaTýden s prezidentemDuel Jaromíra SoukupaInstinkty Jaromíra Soukupa, které se na obrazovku vracejí v pondělí. „Část z vás by se [třeba] o tématu chtěla dozvědět víc, na což v televizi není prostor. Na webu je prostoru nekonečně,“ uvedl šéf a zároveň moderátor Barrandova.

Soukup rovněž připomněl konec časopisu Instinkt, který naposledy vyjde 3. října. „Své možnosti už vyčerpal,“ loučí se vydavatel s titulem, který existoval 17 let.