TV Nova bude mít stálou zpravodajku v Bruselu, bude jí Háta Sassmannová

Televizní reportérka Háta Sassmannová nastoupí na novou pozici oficiálně k 1. březnu.

Háta Sassmannová. Foto: TV Nova

Háta Sassmannová vystudovala mediální komunikaci na Metropolitní univerzitě v Praze a před nástupem na Novu pracovala na nejrůznějších pozicích v TV Seznam a Seznam Zprávách. Na Nově je od roku 2018, začínala v zahraniční redakci, nyní je členkou domácí redakce a zaměřuje se na domácí politiku. Diváci si ji také pamatují jako jednu z tváří loňského předvolebního vysílání. Foto: TV Nova

Komerční televize Nova bude mít od 1. března svou stálou zpravodajku v Bruselu. Stane se jí Háta Sassmannová, reportérka Televizních novin, která se nyní věnuje tématům z domácí politiky a má zkušenosti i ze zahraniční redakce. Bude připravovat reportáže a dělat rozhovory přímo z Bruselu, ale má se také vydávat na všechny důležité události v okolních zemích, včetně Velké Británie a Francie, a v případě potřeby být k dispozici i kolegům z dalších zemí v rámci skupiny CME, pod níž Nova spadá.

„V druhé polovině letošního roku nás čeká české předsednictví v Radě Evropské unie a naše zpravodajství, které je nejsledovanější v zemi, chce být samozřejmě intenzivně u toho. Tento post je to pro nás dlouho plánovaným klíčovým krokem, kterým znovu upevníme svoji pozici,“ prohlásil Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Novy.

Sítí svých zahraničních zpravodajů disponuje z tuzemských stanic pouze veřejnoprávní Česká televize. U komerčních televizí jsou tyto posty ojedinělé, Nova měla v minulosti v zahraničí zpravodaje jen na Slovensku.