TV Prima chystá osmidílnou sérii Půlnoční zpověď

Po Temném Kraji či V.I.P. vraždách chystají sestry Bártů pro televizi Prima černou komedii.

První klapka seriálu Půlnoční zpověď. Foto: TV Prima

První klapka seriálu Půlnoční zpověď. Foto: TV Prima

Televize Prima začala připravovat další nový seriál. Bude jím osmidílná minisérie Půlnoční zpověď, psychologický příběh o přetvářce a lhaní v žánru černé komedie. Rozbuškou v příběhu je konfliktní klientka, kterou hraje Denisa Nesvačilová a která na manželských terapiích u psycholožky zachraňuje svůj vztah se zámožným podnikatelem v podání Igora Orozoviče. Dále hrají Markéta Plánková, Sabina Laurinová, Martin Zounar či Marek Lambora v roli vědce a kněze. Do menších rolí Prima obsadila Marka Taclíka, Lukáše Příkazkého, Chantal Poullain, Jiřího Dvořáka, Denisu Barešovou, Danu Morávkovou, Filipa Tomsu, Simonu Babčákovou, Jana Komínka, Sašu Rašilova či Josefa Cardu. O hudbu k seriálu se postaral Petr Malásek.

Novinka vzniká podle původního scénáře dvojčat KateřinyJitky Bártů, dlouholetých autorek seriálů pro Primu, Jitka novou sérii režíruje. Sestry Bártů v minulosti stály za seriály Temný Kraj, V.I.P. vraždy, Bazén či starších vztahových ság Rodinná poutaVelmi křehké vztahy, které v Česku odstartovaly fenomén „nekonečných“ seriálů. S konkurenční Novou spolupracovaly na seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Autorkami nové minisérie jsou sestry Bártů. Foto: TV Prima

Autorkami nové minisérie jsou sestry Bártů. Foto: TV Prima

Černá komedie Půlnoční zpověď je po krimiseriálu Duchrodinném cyklu Zoo další součástí zvýšené předvýroby, kterou avizoval šéf Primy Marek Singer. „S tvůrci pracujeme dlouhodobě, a když jsme je několik měsíců nazpět poptali, přinesli řadu zajímavých námětů. Rozhodli jsme se, že je realizujeme, protože výsledná díla využijeme vždycky – ať už to bude v lineárním vysílání nebo na internetu jako video na vyžádání,“ řekl v srpnu.

„Půlnoční zpověď vzešla z námětu, který jsme měly v šuplíku rozdělaný už několik let, ale nikdy na něj nepřišla ta správná chvíle. Až teď. Stačilo pár úprav a vznikl úplně nový, originální koncept a formát, který nás moc baví. S každým seriálem chceme divákům vyprávět zábavnou formou nějaký zajímavý příběh a nadnést téma, se kterým se mohou ztotožnit,“ říkají sestry-autorky. „Herce si do projektů pečlivě vybíráme a pokaždé se jim snažíme nabídnout roli, která pro ně bude určitá výzva, v níž mohou zazářit a diváci si je budou pamatovat. A tady se to, doufejme, podařilo,“ přiznávají autorky, které o obsazení všech postav měly jasno od začátku.

„S Markétou Plánkovou se známe skoro dvacet let už z dob Rodinných pout. Přišlo nám, že právě ona krásně dozrála do postavy zajímavé ženy s tajemstvím, a tak pro nás byla její volba na Stelu jasná,“ doplňuje Kateřina Bártů, která projekt zastřešuje i jako producentka.

Sdílejte