Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

TV ZAK začne v lednu vysílat na západě Čech nonstop, ale jen půlhodinovou smyčku

Regionální televizní stanice TV ZAK začne od 15. ledna od 8 hodin vysílat v Plzeňském a Karlovarském kraji 24 hodin denně. Nonstop bude šířit třicetiminutovou smyčku, která má být denně několikrát aktualizována. Premiéru bude mít vždy v 17 hodin.

ZAK funguje 15 let, v posledních letech sdílela kmitočty s Primou a jejími dalšími programy. Pro rok 2012 se vedení televize rozhodlo „pro sólovou dráhu s lepším a delším programem“. Televizi, kterou dosud v rámci sítě R1 ovládala televize Prima, by měl do budoucna vlastnit dosavadní menšinový majitel Alois Valtr. Síť R1 totiž Prima ruší a studia rozprodává či zavírá.

Podle marketingového manažera ZAK TV Viktora Nového čeká diváky v západních Čechách „zpravodajství, které bude více o detailech“. „Budeme se více soustředit na životy našich diváků, budeme natáčet zprávy z jejich okolí, o jejich úspěších a problémech,“ uvedl.

Program bude šířen v digitální síti 3 z vysílačů Plzeň-Krašov (kanál 52), Sušice-Svatobor (kanál 52) a z dokrývače Karlovy Vary-Tři Kříže (kanál 60). O šíření pozemního signálu podepsala ZAK TV smlouvu se společností Czech Digital Group (CDG), provozovatelem třetího digitálního multiplexu.

ZAK TV v síti 3 přibude k celoplošně vysílajícímu programu Prima Love, rozhlasové stanici Proglas a středočeské TV Metropol. Firmu CDG vlastní České Radiokomunikace, které provozují i sítě 1 (Česká televize a Český rozhlas) a 2 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, TV Barrandov).