Tváře Novy podpoří v televizním vysílání nadační fond Dobrý anděl

Televize Nova podpoří sérií charitativních spotů ve svém vysílání nadační fond Dobrý anděl, který pravidelnými měsíčními příspěvky podporuje rodiny, v nichž jsou nemocní rakovinou či jinými nádorovými chorobami. Za fondem stojí spoluzakladatelé firmy Papirius Petr Sýkora a Jan Černý a Andrej Kiska, který v roce 2006 spustil Dobrého anjela na Slovensku, díky penězům z prodeje svých firem Triangel a Quatro.

„Každý rok si vybíráme jednu kampaň, kterou ve vysílání podpoříme. Loni to byla kampaň na podporu registru dárců kostní dřeně,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel Novy Jan Andruško.

Spoty se objeví na obrazovce Novy dnes večer po Televizních novinách, tedy po 20. hodině. Mají se vysílat minimálně čtyři týdny, v pěti různých sadách. Nova očekává, že kampaní postupně zasáhne 80 % populace.

Ve spotech se ukáží tváře Novy Zlata Adamovská, Michaela Badinková, Lucie Borhyová, Ondřej Brzobohatý, Renáta Czadernová, Jan Čenský, Markéta Fialová, Josef Klíma, Reynolds Koranteng, Dana Morávková, Markéta Častvaj Plánková, Petr Rychlý, Emma Smetana, Daniela Šinkorová a Jan Šťastný.

Tvůrčí tým kampaně vedl režisér Tomáš Medek, fotografoval František Ortmann.