Stanislav Hruška, tvůrce populárního kanálu s rozhovory StandaShow, spustil vlastní předplatitelskou platformu zaměřenou na videopodcasty. Talk TV nabízí za jednotné předplatné 159 Kč měsíčně čtyři nové pořady. Hruškovy rozhovory doplní povídání o současné kultuře, interview o vědě a o cestování.
„Snažíme se udělat český Netflix pro videopodcasty. Za jedno předplatné nabízíme víc pořadů,“ vysvětluje svůj záměr Hruška. Poukazuje tak na to, že si lidé předplácí stále víc jednotlivých tvůrců, ale počty abonmá nemůžou růst donekonečna. „Množství předplatných začíná lidi štvát. Mají rádi šest tvůrců, platí jenom tři, ale stejně toho je v součtu hodně. Logicky na trhu dojde ke konsolidaci, kdy za jedno měsíční předplatné člověk získá přístup k více tvůrcům,“ předpovídal Hruška v červnovém rozhovoru pro Médiář.
Sám je se svou StandaShow nejúspěšnějším Čechem na předplatitelské platformě Patreon, kde mu měsíční příspěvek posílá přes 3.600 lidí. Přes Patreon se můžou lidé přihlašovat i na novou platformu.
Na Talk TV se k Hruškovi připojí herní novinář Jaromír Möwald a moderátorka, herečka a fanynka japonské kultury Naomi Adachi. Společně budou v pořadu Jarda vs. Naomi rozebírat hry, filmy a současnou televizní tvorbu. Na popularizaci vědy skrze rozhovory s vědci se v pořadu Jadrná věda zaměří novinářský matador a spisovatel sci-fi Leoš Kyša. Rozhovorový bude i čtvrtý pořad moderovaný cestovatelem Vladimírem Váchalem, který povede videohovory s Čechy žijícími v zahraničí. Všechny pořady už zveřejnily své pilotní díly. První dva budou vycházet obtýden, Váchalovo Za hranici každý týden.
„Fungujeme na ekonomickém principu televize. To znamená, že tvůrci dostávají honoráře za účinkování,“ říká Hruška k ekonomice projektu. Počet spolupracovníků s vlastním pořadem by se podle něho měla během několika měsíců ještě rozšířit. „Na druhou stranu nemáme v plánu desítky různých pořadů. Soustředíme se primárně na kvalitu, ne na množství,“ doplňuje Hruška, který sám vysílá dva rozhovory týdně.
Motivaci spustit vlastní platformu Hruška vysvětloval i s odkazem na přísné podmínky YouTube. Platforma totiž nedovoluje monetizaci videí o tématech, která vyhodnotí jako kontroverzní. Řešení podle Hrušky představuje právě vlastní platforma. „Mohu totiž natočit podcast o závislosti na pornu, který by YouTube nevysílal, já si ho ale dám na svůj server,“ vysvětloval tvůrce. Vývoj jednoduchého videoportálu vyjde zhruba na půl milionu, odhadoval.
„YouTube má šílené podmínky, pro StandaShow stavím vlastní videoportál“

Netflix zavádí poplatek za sdílení přístupu mimo domácnost, v Česku 79 Kč

Mark BBDO hlásí za rok 14 nových lidí v týmu

Burda kupuje Extra Online Media, výrazně posílí na internetu

Rádio Zet se změní na Radio Prostor, Echo Media přidá podcasty
