Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Tvůrci Blaníku točí další seriál Žrouti, o vaření

Online televize portálu Seznam.cz propojí své dva pořady o vaření v nový, šestidílný.

  • ČTK
  • 11. 05. 2016 10:20
Osazenstvo seriálu Žrouti. Zleva Roman Mrázik, Robert Mikluš a herečky Jana Plodková, Zuzana Stavná. Foto: Jan Hromádko

Osazenstvo seriálu Žrouti. Zleva Roman Mrázik, Robert Mikluš a herečky Jana Plodková, Zuzana Stavná. Foto: Jan Hromádko

Internetová televize Stream.cz propojí dva pořady o vaření Luxus na talíři a ‚lidový‘ Vaříme s Mírou ve třetí pořad, kterým bude hraný seriál s názvem Žrouti. První ze šesti dílů bude odvysílán v pátek 13. května. Diváci budou moci sledovat vzájemnou rivalitu obou kuchařů Roberta Mikluše a Míry Hejduka v podání Romana Mrázika a jejich soukromí. Informoval o tom šéfdramaturg Streamu Martin Krušina.

Za novým seriálem stojí tvůrci úspěšné politické satiry Kancelář Blaník režisér Marek Najbrt, producent Milan Kuchynka a scenáristé Robert Geisler a Tomáš Hodan. Jejich terčem se tentokrát staly pořady o vaření a nevraživost panující mezi kuchaři v nich vystupujícími. Tým Blaníku už Streamu v minulosti dodal také seriál Autobazar Monte Karlo, letos na jaře avizoval novinku Casting.

„Zkombinovat dohromady tři televizní formáty, dva pořady o vaření a jeden seriál, to tu ještě nikdo nezkusil. Tentokrát je to sice třikrát víc vzrušující než jindy, ale mimořádně náročné na načasování a dobrý odhad vývoje diváckých reakcí. Jestli jsme ho měli, se ukáže v půlce června, kdy všechny tři formáty vrcholí,“ uvedl šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř.

První z propojených pořadů s podtitulem Česky, ale dokonale uvedl Stream.cz na začátku dubna pod názvem Luxus na talíři a vysílá ho každé pondělí. Do naškrobeného rondonu v něm oblékla herce Roberta Mikluše, jenž v roli ortodoxního gurmeta odmítá šetřit a brát ohledy na cokoli. Opačným extrémem provokativně snobské cooking show jsou lidové recepty fiktivního Míry Hejduka. Ten v novém pořadu Vaříme s Mírou nabízí každou středu pochoutky jako jsou česká pizza z knedlíku, gothaj burger nebo tatarák ze salámu.

Internetová televize Stream.cz patří české internetové jedničce Seznam.cz Iva Lukačoviče. Generální ředitel Seznamu Pavel Zima před časem uvedl, že letos zvýší investice do své online televize proti loňsku o 50 %. Chce více vlastních pořadů i expanzi do chytrých televizorů. Stream je vedle internetových prohlížečů a mobilních zařízení v současnosti dostupný v chytrých televizorech Samsung a LG. Od dubna funguje i v nabídce Android TV a Apple TV.