Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Twisto natáčelo dva výherce na cestě kolem světa

Figuranti platebního nástroje procestovali pět kontinentů a přivezli zpět seriál i dokument.

Výherci soutěže Twisto

Výherci soutěže a tvářemi kampaně byli Bára Anna Stejskalová a Dominick Benedikt

Kampaň Cesta kolem světa platební aplikace Twisto, která prostřednictvím videí dva měsíce sledovala kroky dua výherců jejich soutěže, zaznamenala celkem přes tři miliony zhlédnutí na YouTube. Výherci procestovali všechny kontinenty a z cesty vznikl osmidílný seriál, který bude odvysílán do konce roku na Primě Cool, každý díl trvá tři minuty. V přípravě je i dokument se stopáží 25 minut. Zároveň se videa objevila i na microsite Twistosvět.cz. Cílem kampaně, která vznikla interně, bylo zvýšit povědomí o značce a zároveň upozornit, že Twisto nabízí nejlevnější zahraniční platby na platební kartě.

Třífázová kampaň s cílovou skupinou 18 až 35 let odstartovala poslední květnový týden, kdy se na YouTube, Instagramu a Facebooku objevil videoteaser. Ten na umístění Masthead nasbíral 9,5 milionu impresí a zásah 1,5 milionu unikátních uživatelů. Twisto v této fázi také programaticky nakoupilo reklamu na hudební streamingové platformě Spotify, inzertní spot bylo možné slyšet i na Evropě 2.

V druhé fázi probíhal nábor zájemců, kteří se v první fázi zaregistrovali e-mailem a měli za úkol natočit krátké soutěžní motivační video. Výsledkem bylo kolem 8.000 registrovaných e-mailů, z nichž 30 dvojic postoupilo do druhého kola. Vítězství nakonec připadlo duu Bára Anna Stejskalová a Dominick Benedikt. Ti posléze v červenci a srpnu společně s dvoučlenným štábem procestovali 52.000 kilometrů v šesti zemích na pěti kontinentech, kde vzniklo osm dílů seriálu.

Samotný seriál na YouTube nasbíral 1,5 milionu zhlédnutí za cenu 0,07 Kč za zhlédnutí. Průměrná doba zhlédnutí přitom byla 2,5 minuty, 80 % uživatelů vidělo videa až do konce, tedy celé tři minuty. Celková doba zhlédnutí činí 157,5 hodin.

Cesta kolem světa

  • Značka: Twisto
  • Klient: Twisto
  • Kreativa: inhouse
  • Mediamix: televize, rádio, online