Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Twisto získalo nové zahraniční investory a chystá expanzi do Evropy

Twisto jako jedno z prvních nabídlo v Česku Apple Pay. Letos ho chystá spustit i v Polsku

Twisto jako jedno z prvních nabídlo v Česku Apple Pay. Letos ho chystá spustit i v Polsku

Platební aplikace Twisto získala dalších 360 milionů Kč od zahraničních investorů, které využije na další rozšíření do střední a východní Evropy. Cílem startupu je v těchto regionech získat do pěti let dva miliony denních zákazníků.

Mezi těmi, kteří podpořili další rozvoj Twista, jsou noví i stávající investoři. V investičním kole Series B se hlavním investorem stává nizozemsko-britsko-singapurský fond Finch Capital, druhým novým investičním fondem je nizozemský Velocity Capital. Do investičního kola se zapojily také finanční domy ING a Uniqa, které do Twista investovaly už v říjnu 2017 celkem pět milionů eur. Nově vstupující fondy rovněž odkoupily podíly některých stávajících investorů, čímž celková výše transakce přesáhla 14 milionů eur, tedy zmíněných 360 milionů Kč. Svůj podíl ve Twistu prodal majitel a šéf online supermarketu Rohlik.cz Tomáš Čupr a také finančně-poradenská společnost Partners vedená Petrem Borkovcem. Jedním z investorů naopak zůstává investiční skupina Enern.

„S pěti miliony eur v Series A od ING Ventures a Uniqa Ventures se podařilo etablovat Twisto v Polsku, kde nyní nabízíme rychlou platbu v e-shopech a ještě letos na tomto klíčovém trhu spustíme plnou verzi účtu s kartou a Apple Pay. Díky nově získaným prostředkům budeme i dál investovat do rozvoje v Česku a Polsku a nadále se budeme soustředit na expanzi ve střední a východní Evropě,“ vysvětluje zakladatel a šéf Twista Michal Šmída. „V letošním roce plánujeme řadu novinek. Spustíme mimo jiné možnost nahrát si do Twista vlastní peníze, což ocení především ti zákazníci, kterým nevyhovuje kredit.“

Noví investoři mají kromě financí Twistu dodat i své zkušenosti z oblasti fintech. „Region střední a východní Evropy je ve fintechu opomíjeným trhem, a to jak globálními fintechovými startupy, tak mezinárodními investičními fondy. Delší dobu jsme zvažovali vstoupit do společnosti, která má potenciál ovládnout tento region, což jsme našli v Twistu. S podobně moderním a progresivním pohledem na zákazníka jsme se nesetkali ani v západní Evropě, která bývá považována za lídra v oblasti fintechu,“ říká Aman Ghei, principál fondu Finch Capital.