Twitter snížil počet zaměstnanců na pětinu, hlásí návrat inzerentů

„Míra bolesti byla mimořádně vysoká,“ zhodnotil nákup sociální sítě miliardář Elon Musk.

Americká společnost Twitter, která provozovala stejnojmennou sociální síť, zredukovala počet zaměstnanců o víc než 80 %, z 8.000 loni na podzim na současných 1.500. BBC to řekl majitel Twitteru, miliardář Elon Musk.

Když v říjnu firmu za 44 miliard dolarů převzal, inzerenti začali ve velkém odcházet. Musk uvedl, že to bylo způsobeno cyklickou povahou výdajů na reklamu, z nichž některé byly politické. Hromadné propouštění a technické závady krátce po dokončení akvizice také vyvolaly obavy z možného šíření nenávistných projevů a závadného obsahu. Většina inzerentů je ale podle Muska zpět: „Téměř všichni se buď vrátili, nebo řekli, že se vrátí.“

Twitter podle Muska nyní funguje na hranici rentability, v zisku by mohl být už v tomto čtvrtletí. Twitter má také nejvíce uživatelů, co kdy měl, dodal vlastník firmy. Na dotaz, zda nákupu Twitteru nelituje, odvětil, že „nešlo o večírek“ a že „míra bolesti byla mimořádně vysoká“.

Společnost Twitter nyní de iure přestala samostatně existovat, sloučila se s nově vytvořenou firmou X Corp. Musk v minulosti naznačoval, že koupě Twitteru má být „akcelerátorem“ pro vytvoření aplikace X, kterou nazval „aplikací všeho“. Miliardář rovněž vlastní doménu X.com.

K tématu jsme psali