Týden opustili zástupci šéfredaktora

Bývalé vedoucí postavy Soukupova vydavatelství Empresa Media nyní občerstvují tiskovou produkci Babišovy Mafry.

Babišovo vydavatelství Mafra sídlí v pražském Anděl Media Centru. Foto: Jiří Benak / iDnes.cz / Profimedia.cz

Babišovo vydavatelství Mafra sídlí v pražském Anděl Media Centru. Foto: Jiří Benak / iDnes.cz / Profimedia.cz

Z časopisu Týden vydavatelství Empresa Media odešli tři zástupci šéfredaktora Daniel Málek, Zdeněk Šustr a Petr Kolář. Jejich kompetence částečně přebírají jako hlavní editoři titulu Jiří Zázvorka a Miloš KozumplíkMédiáři to potvrdil ředitel redakcí Empresy Daniel Köppl, který nyní časopis řídí poté, co šéfredaktor Týdne Jaroslav Plesl přešel před pěti týdny z Empresy do Mafry řídit deník Mladá fronta Dnes.

Málek bude v MF Dnes pověřen od 18. srpna vedením čtvrtečního Magazínu Dnes, který tímto bude vyňat z kompetence šéfredaktorky příloh Moniky Binarové. Cílem je zvednout prodeje čtvrtečního vydání s magazínem obsahujícím televizní program. (Zvednout prodeje časopisu si dal tým v čele s Pleslem také v Týdnu, metou byla hranice 50 tisíc prodaných výtisků - dvojčísla z letošního 30. června, posledního vydání, na němž bývalé vedení dělalo, se dle neoficiálních údajů prodalo přes 60 tisíc.)

Šustr dostal v Mafře nabídku řídit pod vedením Františka Nachtigalla, který přešel z Empresy do Mafry v březnu, chystaný nový časopis, který má na trh přijít už na podzim. Kolář v něm má být politickým reportérem.

Časopis Týden už na přelomu června a července opustil také redaktor Vojtěch Varyš. Ten podle svých slov stabilní působiště zatím nemá. Naopak do Týdne přijde Aleš Vojíř, dosud jeden ze dvou zástupců šéfredaktora Ekonomu vydavatelství Economia, uvedl Köppl.

V Mafře čerstvě působí i Kateřina Jelínková, další z bývalých klíčových postav Empresy - v květnu dostala na starost distribuci a marketing Mafry.